Kulovi svěřenci odehráli ve středu pohárové utkání v Teplicích a už dnes je čeká náročná bitva v Opavě s domácím SFC, který v týdnu žádný soutěžní zápas nehrál. „To může být výhoda, ale také nemusí. My jsme sestavu prostřídali, někteří hráči si odpočinuli, ale i kdyby ne, nemělo by nám to nijak vadit. Vrcholový fotbalista by měl zvládnout anglický týden,“ domnívá se trenér Karel Kula, který do utkání nebude moci postavit zkušeného Reného Bolfa.

Ten dostal v pohárovém duelu červenou kartu a jeden zápas vynechá. Jeho místo zaujme uzdravený Mráz. „Renda je osobnost, takže nám asi chybět bude, ale nemyslím si, že by měl nějak výrazně. Každý fotbalista je nahraditelný. Péťa Mráz odehrál ve dvojici s Motyčkou na stoperu celé jaro a sedmkrát jsme udrželi čisté konto. Není důvod se obávat, že bychom měli v Opavě nějak vybuchnout,“ zůstává Kula klidný.

„K zápasu musíme jako vždy přistoupit s maximální koncentrací. Když tak neučiníme, se zlou se potážeme,“ varuje Kula. Když se tak stalo naposledy (v sezoně 2009/10), dostala Karviná v Opavě „trojku“. Podaří se tedy hráčům na půdě slezského rivala uspět? Odpověď nám dá dnešní večer. Zápas v Opavě startuje v 18 hodin.

Celý článek v dnešním vydání Karvinského a havířovského Deníku