FK Nový Jičín – Slavia Orlová 0:1 (0:0)

Hodně opatrný začátek se podepsal na celé první půli. Oba soupeři čekali, s čím přijde ten druhý, a tak i šancí bylo jako šafránu. Až ve 14. minutě našel hostující Lička rozběhnutého Derycha, ten však střílený centr nestihl.

Na druhé straně využil Farkaš nepozornosti orlovské obrany a rychle poslal dlouhý aut na Gelnara. Ten šel sám na gólmana hostí Szarowského, který nakonec pokus novojičínského útočníka vytěsnil na roh.

Hosté ukázali, že jim není cizí ani střelba z dálky. Ve 33. minutě vyprášil rukavice domácího Hanuse střelou z 30 metrů Silveira. Poté se hra přestěhovala do vnitra pole a nastala přetahovaná záložních řad. Nový Jičín praktikoval přímočarý fotbal, hosté naopak postupný protiútok založený na krátkých přihrávkách.

Až hra ve druhé půli upustila od strohosti a k vidění byly i pohledné akce. V 49. minutě našel centr Farkaše ideálně postaveného Bartoše, jeho hlavička šla sice k tyčce, ale hostující gólman byl u ní také a jako zázrakem rychleji.

Poté přišly velké chvíle hostí, kteří začali vystrkovat útočné růžky. V 56. minutě se totiž do velkého vápna vřítil Z. Kadlčák, ale jeho pumelici zneškodnil Hanus.

O chvíli později zahrával Silveira standardní situaci z hranice šestnáctky, našel zase Zdeňka Kadlčáka, ale jeho pokus šel těsně nad. V 75. minutě se do vápna dostal i Vlk, jasné brance ale zabránil reflexivní zákrok domácího gólmana.

Když už to vypadalo, že Orlová bude muset spolknout první pilulku hořkosti v podobě bodové ztráty, přišel rozhodující okamžik. V 86. minutě využili hosté mírné zaváhání ve středu hřiště, centr šel až na volného Kopela, který hlavou trefil odkrytou část brány – 0:1.

Poslední šance patřila Novojičínským. Míč za obranu hostí se dostal až ke střídajícímu Smolarčíkovi, který pohotově pálil z halfvoleje, avšak jen těsně minul šibenici orlovské brány.

Branka: 86. Kopel. Rozhodčí: Viščor – Záloha, Mikeska, diváci: 215.

Nový Jičín: Hanus – Brunclík, Bajer, Hejdušek, Farkaš – Lokša (80. Smolarčík), Kalich, Melčák, Málek (74. Tobola) – Bartoš, Gelnar (74. Jakub Hanzelka). Trenér: Jan Koval.

Orlová: Szarowski – Vlk, Derych, F. Kadlčák, Silveira – Krčmařík (85. Jonek), Kušnír, Kovář, Lička (59. T. Věčorek) – Z. Kadlčák (72. Punčochář) – Kopel. Trenér: Lubomír Vlk.