TJ Janovice – IRP Český Těšín 2:2 (2:0)

Těšíňané přijeli do Janovic s odhodláním bodovat, ovšem první půle jim nevyšla. „Je s podivem, že Janovice se svým stylem hry náhodného nakopávání a nic než nakopávání ještě figurují v krajském přeboru. Bohužel jsme se jejich hře v první části naprosto zbytečně přizpůsobili a když se k tomu přičetly hrubky v obraně, měli jsme zaděláno na malér,“ poznamenal k první půli jeden z dvojice českotěšínských trenérů Petr Wiecek.

Janovičtí se ujali vedení a když Pařenica výstavní bombou do růžku z přímého kopu zvýšil na 2:0, vypadalo to s hosty všelijak. Ve druhé části se ale chopili taktovky zápasu a Janovice jasně přehráli. Soupeř zhruba od 50. minuty šlapal vodu a jeho jediným štěstím bylo, že vydržel bez inkasované branky až do 74. minuty. „Kdybychom kontaktní gól dali dřív, věřím tomu, že bychom zápas zvrátili,“ byl přesvědčen Wiecek.

Těšín vyrovnal v 91. minutě, rozhodčí Ochodek pak ještě nechal nad plán čtyři minuty nastavovat, ale Janovice už se vítězné branky nedočkaly. „To bylo jedině dobře. Za to, jak je arbitr celý zápas tlačil, by si to vůbec nezasloužily. Stačí, že nám soupeř po ošklivě vypadajícím zákroku zranil Hradečného. Ten musel s klíční kostí do nemocnice, ale rozhodčí za to ani neudělil žlutou kartu. A takových momentů, třebas neexistující ofsajdy, by se v zápase našlo docela dost,“ podotkl k věčnému tématu krajští rozhodčí trenér Petr Wiecek.

Branky: 33. Kostura, 36. Pařenica – 74. Zábelka, 90(+1). Rac. Rozhodčí: Ochodek, žluté karty: 2:4, diváci: 110.

Č. Těšín: Gradek – Kormanec, Rusek, Rac, Popelka – Przyczko (74. Šlavka), Kantor – Groš, Zábelka, Hradečný (81. Bolek) – Šmahaj (37. Očadlík). Trenéři: Dalibor Damek a Petr Wiecek.

Další zápas hraje Č. Těšín ve středu s Jakartovicemi.

Celý článek v tištěném vydání Karvinského deníku