MFK OKD Karviná – FK Varnsdorf 0:1 (0:1)

Domácí podali jeden z nejhorších podzimních výkonů. Porážka byla o to trpčí, že hosté si ve druhé části nevypracovali zhola nic. „To sice ne, ale my na tom byli skoro stejně. Ten zápas nás vůbec nezastihl v optimální formě. Spíš to byl jeden z našich nejslabších výkonů, ne-li vůbec nejslabší,“ povzdechl si trenér Karviné Karel Kula.

„Kazili jsme hodně přihrávek, vázla nám kombinace a z našeho tlaku jsme si nevytvořili pořádnou příležitost. Varnsdorf šel po zisku míče okamžitě dopředu, byl aktivní. My jsme naopak nevymysleli kloudnou kombinaci. Hráli jsme bojácně,“ mínil Kula.

Hosté se dostali do vedení a to byla voda na jejich mlýn. „První gól byl určující. Nechtěli jsme zalézt a jen čekat, chtěli jsme hrát aktivně a myslím, že jsme díky tomu měli i další šance“ ohlížel se za zápasem trenér Varnsdorfu Pavel Hradiský.

Domácí měli ve druhé půli tlak, ale ten byl celou dobu jen platonického charakteru. „Dneska to bylo opravdu špatné. Vůbec jsme nehráli to, co jsme měli. Soupeř nám dobře pokryl oba kraje a my se nedostali do obvyklé kombinace,“ smutnil Karel Kula.

„Karviná má techničtější mančaft než Sokolov, se kterým jsme hráli minule. Ten jenom nakopával balony. Karviná je naopak herní a to nám pomohlo. V některých fázích nás přehrávala, ale šlo vidět, že jí to dnes nejde a byla pod tlakem. Body jsou zlaté,“ konstatoval Pavel Hradiský.

Branka: 24. Stehlík. Rozhodčí: Ochotnický – Zlámal, Blažej, žluté karty: Ficek, Gonda – Jakobovský, diváci: 1861.

Karviná: Kafka (39. Paleček) – Hoffmann, Motyčka, Cverna, Knötig – Ciku, Ficek (76. Bartošák), Gonda, Jursa, Milosavljev (46. Chovanec) – Mišinský. Trenér: Karel Kula.

Celý článek a další materiály v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku