MFK OKD Karviná B – SK Polanka n. O. 10:0 (5:0)

Po minulé sezoně, kdy béčko MFK OKD v duelu s tehdejším prvním týmem tabulky I.A třídy vyškolilo Šenov 8:1 na jeho půdě se zdálo, že o soutěž výše už podobný výsledek sotva zopakuje. Omyl. Juniorka Karviné dokazuje, že to dokáže i v přeboru a po půlroce od zmiňovaného utkání si znovu v duelu s vedoucím týmem soutěže připsala vysoké vítězství.

Ještě o branku tak překonala sobotní rekordní výsledek Dětmarovic, které si podobně pohrály s Frenštátem pod Radhoštěm (9:0).

„To utkání nám vyšlo. Osobně jsem takový výsledek vůbec nečekal. Naopak jsme měli ze hry i výsledků soupeře velký respekt,“ upozornil na spanilou jízdu Polanky trenér Karviné Tomáš Bernady.

„Ono je třeba si uvědomit, že podobného výsledku stejně nedosáhnete, když se soupeř prostě rozhodne na úkor útočného snažení zavřít obranu. Polanka se naopak snažila celou dobu hrát fotbal. Ani za rozhodnutého stavu, kdy už výsledek začínal nabírat podobu debaklu, se neuchylovala k odkopům nebo nějaké tvrdé hře, kterou by nám zbytek zápasu znepříjemnila. Snažila se hrát pořád. A nám do brány spadlo prakticky všechno,“ rekapituloval utkání trenér Bernady.

Branky: 40., 56. a 62. Presl, 11. Kratka, 13. vlastní Fukala, 26. Bartošák, 30. Mráz, 50. Chovanec, 53. Bartozel, 66. Hrtánek. Rozhodčí: Bátrla, žluté karty: 2:2, diváci: 120.

Karviná B: Hájek – Hrtánek, Mráz, Janík, Bartošák – Kratka (46. Chovanec), Ruisl, Graňák, Koutný – Presl (63. Kubiena), Bartozel (63. Káňa). Trenér: Tomáš Bernady.

Další zápas hraje Karviná B v neděli s Hradcem nad Moravicí.

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku