Hrdina zápasu dal dva góly sám a třetí připravil. „Byl to jeho zápas. Vojta se tak vyšťavil, že jsme ho museli střídat. Odvedl maximum,“ chválil ofenzivního hráče Těšína jeden z dvojice domácích trenérů Petr Wiecek, který se svým kolegou Daliborem Damkem od porážky v Dětmarovicích hned v úvodním kole sbírá s týmem pravidelně body.

To vycítili i diváci a opět navštívili utkání Těšíňanů. Neprohloupili. Znovu viděli několik branek a také obrat svého týmu z 0:1 na 4:1. Po chybě Przyczka ve středu pole sice nevytěsnil mladý Rusek bohumínského Ciesarika ze střeleckého úhlu a domácí brzy prohrávali, ale ještě do přestávky skóre otočili.

Ve druhé půle už nebyli domácí tak aktivní, drželi výsledek 3:1 a teprve v 82. minutě jej ještě přikrášlili. Bohumín zápolil spíše sám se sebou, hráči se mezi sebou hádali a po utkání se v kabině mezi nimi dokonce strhla šarvátka.

Branky: 15. a 41. Zábelka, 16. Kantor, 82. Očadlík – 8. Ciesarik. Rozhodčí: Picmaus, žluté karty: 0:2, diváci: 150.

Č. Těšín: Gradek – Kormanec, Rusek, Rac, Popelka – Kantor, Šlavka – Groš, Mendrok (61. Očadlík), Zábelka (72. Bolek) – Przyczko (84. Béla). Trenéři: Dalibor Damek a Petr Wiecek.

Bohumín: Šajer – Socha, Košťál, Kornak, Bayer – Svoboda, Kempný, Kubinski, Pěgřim – Gábor, Ciesarik. Trenér: Martin Kempný.

Další zápas hraje Č. Těšín v neděli v Rýmařově, Bohumín v neděli s Jakartovicemi.

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku