SK Dětmarovice – Beskyd Frenštát p. R. 9:0 (3:0)

„My jsme se na soupeře celý týden svědomitě připravovali. Frenštát je totiž nevyzpytatelným celkem, který umí zahrát solidně a porazit třeba tým z čela, ale stejně tak umí i vyhořet s posledním,“ poznamenal trenér dětmarovického mužstva Petr Czyž.

Jeho tým proto zahájil mohutným náporem, ze kterého hodlal vytěžit pokud možno více než jeden gól. „Sám jsem byl překvapen naší ofenzivou, už do čtvrté minuty jsme si vytvořili obrovské gólovky a neproměnili je. To se brzy změnilo, v 19. minutě jsme vedli o tři branky,“ pochvaloval si Czyž.

Po této salvě se domácí uklidnili a hodně polevili. „Pro mě nepochopitelně. Frenštát převzal iniciativu a my bránili. Ovšem spolehlivě, obrana nám fungovala,“ doplnil k průběhu první půle.

V šatnách si k tomu Dětmarovičtí něco řekli a na trávník znovu vyběhli maximálně nažhaveni. nakonec se jejich brankostroj zastavil těsně pod dvouciferným výsledkem.

Branky: 12. a 62. Schimke, 51. a 70. Prčík, 8. Egermajer, 18. Beilner, 56. Škuláň, 77. Matušík, 82. Jurko. Rozhodčí: Bátrla, bez karet, diváci: 150.

Dětmarovice: Pacanovský – Škuláň, Aniol, Sornat, Ligocký (46. Nowinski) – Novák (46. Prčík) – Schimke (65. Jurko), Matušík, Špička, Beilner – Egermajer. Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v neděli v Janovicích.

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku