Odra Petřkovice – IRP Český Těšín 0:1 (0:1)

„Hráčům jsem už před utkáním připomínal, aby si vymazali z hlav předchozí domácí úspěch. Ale oni na něj nenavázali, naopak prospali první poločas. A i když si po přestávce vynutili územní převahu, z křečovitého výkonu se jim vyrovnat nepodařilo. Škoda, že jsme se s vlastními diváky na podzim nerozloučili lepší hrou a vítězstvím,“ říkal po zápase pochopitelně zklamaný domácí trenér Václav Štverka.

O výsledku se rozhodlo už ve dvanácté minutě, kdy domácí obrana nechala nebezpečnému Vojtovi Zábelkovi, navrátilci do základní sestavy Českého Těšína, který kvůli pracovním povinnostem vynechal tři předchozí zápasy, až příliš volného prostoru ke zpracování míče a přesné přízemní střele.

Další gól už nepadl. „Je to cenné vítězství, díky kterému jsme odmazali předchozí výpadek s Hradcem nad Moravicí a udrželi jsme se na špičce tabulky“ byl spokojen kouč IRP Dalibor Damek.

Branka: 12. Zábelka. Rozhodčí: Takáč, žluté karty: 1:2, diváci: 120.

Český Těšín: Pytela – Rusek, Šlavka, Rac, Popelka – Groš (68. Bolek), Kantor, Mendrok, Hradečný (90. Kormanec) – Przyczko, Zábelka (76. Očadlík). Trenér: Dalibor Damek.

Další zápas hraje Č. Těšín v sobotu s Polankou.

Šlavka se zachoval jako frajer, přiznal teč

V Petřkovicích, v utkání 14. kola krajského přeboru, končila předposlední čtvrthodina zápasu mezi domácí Odrou a Českým Těšínem. Ostravané, kteří prohrávali o gól, se dostávali do velkého tlaku, přesto nebyli schopni zužitkovat řadu zajímavých centrů do soupeřova vápna. Po jednom z nich se míč dokutálel ze skrumáže za brankovou čáru a rozhodčí Takáč ukázal jednoznačně, že se bude kopat od branky. V tu chvíli se však zvedla nad hlavu paže hostujícího obránce Karola Šlavky, který dal jasně najevo, že se má po jeho zákroku stehnem kopat rohový kop. A hlavní rozhodčí po několikavteřinovém váhání verdikt změnil.

„Bylo to od něj gesto fair play, a to i přesto, že jsme byli v tu chvíli hodně dole. Karol se zachoval jako gentleman, který chce vyhrát sportovně a ne třeba podfukem,“ potěšilo těšínského trenéra Dalibora Damka. „Je vidět, že i ve fotbalovém krajském přeboru se najdou kluci, kteří mají smysl pro čest. A to i v době, kdy jeho mužstvo vede venku chvíli před jen nejtěsnějším náskokem,“ dodal trenér Petřkovic Václav Štverka.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#