TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 2:1 (1:1)

Indiáni hned z první vážnější akce inkasovali, ale rychlý gól Valachům vůbec nepomohl. Havířovští začali díky dobrému pohybu domácí přehrávat. Jejich největší šanci zazdil Sittek, který nedokázal přihrát Laryšovi, který by skóroval do prázdné branky. Domácí gólman si poradil i s dělovkou Kosňovského, ale v 32. minutě už byl krátký na střelu Laryše, který zakončil ideálně povedenou souhru - 1:1. V závěru první půle se na druhé straně blýskl i brankář Svatoš, který lapil v krátkém časovém intervalu dvě tutovky domácích.

Ve druhé půli Indiáni překvapivě zcela ovládli hřiště. Domácí působili hodně zakřiknutě a zaostávali ve všech herních činnostech. Obrana Valašského Meziříčí dělala pod tlakem chyby, ale ty nedokázali hosté potrestat. Nevyužili přečíslení tři na jednoho, tutovky zahodil Hanusek.

Domácí fotbalisté útočili sporadicky a spoléhali hlavně na důraz. V 75. minutě kopali penaltu za ruku Michalčáka.„Běžel jsem a míč mi padl přímo na ruku. Nebyl v tom úmysl, ale ruku jsem měl zrovna od těla a míč letěl pomalu, takže penalta byla asi nařízená správně. Už jsem prostě nemohl změnit svůj pohyb,“ popsal situaci Petr Michalčák.Skvěle chytající Svatoš však penaltu domácímu kanonýrovi Michálkovi lapil.

Po neproměněné penaltě hra domácích zkolabovala. Havířov však nevyužil vůbec nic. Šancí měl přitom dost. Nakonec hosté neuvěřitelně zaspali při obranné standardce, brankář Svatoš ještě zlikvidoval nebezpečnou hlavičku, ale na dorážku Kundráta už byl krátký – 2:1. „Klukům nemám s ohledem na herní projev a nasazení co vytknout. Dobře jsme kombinovali, dostávali se v rychlosti za obranu a soupeře přehráli. Takhle by to mělo vypadat pokaždé. Nejdůležitější chvíle zápasu jsme však nezvládli. Proměňování šancí nám vůbec nešlo, místo, aby domácí utržili debakl, tak jsme jim tři body darovali,“ konstatoval po nezasloužené porážce havířovský trenér Pavel Rücker.

„Když se podíváme na naše zápasy, tak jsme mohli mít v pohodě minimálně o devět bodů víc. Je vidět, jak je hranice mezi úspěchem a neúspěchem tenká. Dvakrát jsme inkasovali v poslední minutě (předtím Kravaře – pozn. red.) a neuhráli alespoň remízu v utkáních, ve kterých jsme byli lepší, což bylo i dnes,“ dodal asistent trenéra Zoltán Beňo.

Branky: 4. T. Kundrát, 90. Výmola – 32. Laryš. Rozhodčí: Tobola, žluté karty: 2:6, diváci: 200.

Havířov: Svatoš – Valový, Hrbáček, Michalčák, Pištěk – Pristáš (90. Vachtarčík), Laryš, Kosňovský, Skotnica, Zupko (65. Hanusek) – Sittek. Trenér: Pavel Rücker.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#