IRP Český Těšín – FK SK Polanka n. O. 3:2 (2:0)

Fotbalisté Polanky nedokázali na půdě Českého Těšína vybojovat body, které by je udržely na absolutní špičce krajského přeboru, a první polovinu soutěžního ročníku dokončí s tříbodovým odstupem za vedoucími Dětmarovicemi.

Svěřenci trenéra Lubomíra Adlera se navíc nedočkali venkovní výhry už ve čtvrtém po sobě jdoucím utkání. „Jsem z výkonu týmu v prvním poločase hodně rozladěný. V poslední době hrajeme dobře jen zhruba pětatřicet minut. Před utkáním jsem navíc hráče upozorňoval na to, že těšínský Vojta Zabelka je na poměry krajského přeboru extratřída, že si na něj musejí dát pozor, ale on si od samotného počátku dělal na trávníku, co chtěl,“ nebyl spokojen Adler a po utkání se šel občerstvit se svým kamarádem a trenérským protějškem Daliborem Damkem.

Kouč Českého Těšína byl pochopitelně o hodně spokojenější. Jakby také ne, vždyť jeho svěřenci dokázali během necelého týdne obrat o body dva přímé konkurenty v boji o čelo tabulky. „Věděli jsme, že Polanka hraje hodně vysunutě, což je sice nepříjemné, ale dobrou kombinací ve středu pole to lze překonat. A to se nám v prvním poločase dařilo, kromě dvou branek jsme měli ještě dost dalších dobrých či výborných příležitostí,“ vykládal spokojený trenér aktuálně druhého týmu pořadí.

Velkou zásluhu na vítězství Českého Těšína měl právě Vojta Zabelka. Třiadvacetiletý momentálně podhrotový útočník byl prakticky u všeho divácky atraktivního. A navíc se znovu trefil. „To doklepnutí bylo celkem jednoduché, ale gól jsem měl dát už dřív. V tom úniku, který nakonec skončil na tyči, jsem měl jejich obránce spíš obejít. Ale jinak si myslím, že Polanka i přesto, že u nás po hodině prohrávala 3:0, byla na podzim jedním z nejlepších soupeřů,“ doplnil Zabelka.

Branky: 18. Przyczko, 33. Zabelka, 55. Kantor – 77.Vyležík, 90. Pliska. Rozhodčí: Herda, žluté karty: Rac, Mendrok, Šlavka – Kula, Řehulka, Cirkl, Vyležík, diváci: 150.

Český Těšín: Pytela – Kormanec (62. Bolek), Šlavka, Rac, Popelka – Groš (82. Očadlík), Mendrok, Kantor, Hradečný – Zabelka (90. Rusek), Przyczko. Trenér: D. Damek.

Tak padaly branky v zápase Český Těšín – Polanka

18. Vytáhlý Filip Przyczko po přízemním Hradečného centru přehodil vybíhajícího polaneckého gólmana – 1:0
33. Po střele Mendroka se jemnou tečí v těsné blízkosti hostující branky do statistiky zapsal Vojta Zabelka – 2:0
55. Kombinace jako vystřižená z fotbalové učebnice mezi Filipem Przyczkem a Ivo Kantorem skončila střelou druhého jmenovaného podél bezmocného Řehulky – 3:0
77. Michal Vyležík vykřesal polaneckou naději parádním lobem z kraje pokutového území – 3:1
90. Taliánův centr trkl nekompromisně za záda Jiřího Pytely hostující záložník Martin Pliska – 3:2

Více informací o zápase v tištěném vydání Deníku