Fotbal Poruba – MFK OKD Karviná B 1:3 (0:2)

„Je určitě dobré, že jsme neztratili kontakt s čelem tabulky. Situace je neustále napínavá, neradi bychom z boje o postup vypadli,“ upozornil trenér karvinského mužstva Tomáš Bernady, který se v těchto dnech v Praze usilovně připravuje na záverečné zkoušky trenérské profilicence.

Jeho svěřenci měli v celém utkání navrch, lépe kombinovali a působili živějším dojmem. Poruba měla na noze v první části tutovku, ale Förster ji spálil, takže do vedení šli hosté. Po akci Knötigaa Kubieny se prosadil Látal, po něm i Janík a Karviná B vedla o dvě branky.

I druhá část se nesla ve znamení karvinské převahy. Ostravané si nevypracovali nic, čím by měli hosty překvapit. „Nečekali jsme, s čím přijdou domácí, pořád jsme chtěli hrát svou hru a vnutit soupeři náš styl hry,“ osvětlil vedoucí karvinského mužstva Dalibor Knapik. Třetí gól svého týmu přidal Látal a přestože Poruba v závěru snížila, juniorka MFK OKD už si výsledek bezpečně pohlídala.

Branky: 88. Oleš – 19. a 58. Látal, 38. Janík. Rozhodčí: Těšina, žluté karty: 3:2, diváci: 50.

Karviná B: Hájek – Zahatlan, Janík, Cverna, Žebrok – Diviš (72. Koutný), Ruisl (83. Bielan), Knötig, Kubiena – Látal, Chovanec (30. Káňa). Trenér: Tomáš Bernady.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#