HC Karviná – Zubr Přerov 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Diváci v Karviné viděli zajímavý a svižný hokej v podání obou týmů. Přerovští Zubři přijeli do Karviné v pozici druhého celku tabulky a potvrzovali, že figurují na čele východní skupiny právem. Dobré bruslení, vyhovění si v kombinaci, hra v tempu, to vše byly atributy přerovské hry.

Karviná se ale po úvodní čtvrtině soutěže, ve které doma poztrácela velké množství bodů, postupně dostává do správné provozní teploty a proti Přerovu odvedla jeden z nejlepších domácích výkonů. Od druhé třetiny převzala iniciativu a vyhrála zaslouženě.

„Dá se říct, že už si to skutečně sedá. Kluci se na širší kluziště v Karviné a větší zimák už adaptovali, chci věřit tomu, že už to bude jen lepší. Dneska jsem od hráčů viděl zodpovědný, odpracovaný výkon směrem dozadu a slušnou koncovku. Ke třem bodům jsme došli kolektivním pojetím,“ poznamenal trenér domácího mužstva Aleš Flašar.

Jeho tým nenalomily ani dva slepené góly Přerova během 18. a 19. minuty. „Naopak, v kabině se hráči ještě víc vyhecovali a pak otočili skóre. Soupeř ovšem ukázal, že se nevzdává za žádného stavu,“ připomněl Flašar, že hosté se dostali zpět do hry i poté, co domácí na začátku třetí části odskočili na 4:2.

„Určitě jsme tam pak měli i další šance, ve kterých domácí podržel gólman, ale nevyvarovali jsme se hrubek, konkrétně té, která předcházela gólu na 5:3. Pak přišla i zbytečná vyloučení, vlastně dvakrát po sobě, ve kterých jsme strávili čtyři minuty a to byl přesně ten časový úsek, který nás možnost dostat se do nějakého tlaku a něco s výsledkem ještě udělat,“ litoval nedisciplinovanosti hráčů v závěru přerovský trenér Lubomír Václavíček, asistent kouče Sedláka.

Branky a nahrávky: 12. Rosůlek (Blatoň), 29. Štefanka (Luka, Ivan), 34. Ivan (Studený), 41. Sznapka (Samiec, Moravec), 49. Samiec (Mikšan, Moravec) – 18. Kolařík (Ferenc), 19. Brančík (Ditrich, Goiš), 48. Brančík (Goiš, Pospíšil). Rozhodčí: Fiala, vyloučení: 4:6, využití: 1:0, diváci: 450.

Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Štefanka, Hegegy, Galvas, Urbánek, Tomis, Matušinský – Moravec, Mikšan, Luka – Ivan, Studený, Holuša – Samiec, Blatoň, Rosůlek – Škatula, Ciupa, Lemel. Trenér: Aleš Flašar.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#