SK Dětmarovice – Odra Petřkovice 0:1 (0:0)

Fotbalový šlágr předehrávaného 16. kola z jarní části měl rozhodnout o tom, který celek přezimuje na čele nabité soutěže. Přestože v první půli měli hráči Dětmarovic petřkovickou Odru „na lopatě“, gól nedali ani jeden a Ostravané ve druhé části rozhodli lepší koncovkou o své zasloužené výhře.

„Je to bohužel tak. Zatímco v první půli nám vycházel náš záměr na soupeře nastoupit a eliminovat jeho silnou stránku, tedy střed pole, ve druhém poločase už nám došly síly a soupeř byl lepší. Přehrál nás,“ sportovně uznal domácí trenér Petr Czyž.

Domácí měli v první půli více ze hry a mohli rozhodnout o výsledku. Hned ve druhé minutě spálil obrovskou šanci Aniol, který postupoval sám na gólmana, ale nedal. Aniol měl v dalším průběhu hry na noze ještě jednu podobnou „loženku“, znovu ji neproměnil. Další obrovskou možnost zahodil ještě do přestávky Matušík.

Poločas 0:0 dával hostům naději, že průběh hry zvrátí a skutečně se tak i stalo. Petřkovice měly ve druhém dějství víc ze hry, mohly dát gól již dříve než v 87. minutě, ale autor gólu Kadlčík se trefil až těsně před koncem. Asi chtěl divákům dopřát nervydrásající koncovku.

„Jsme rádi, že jsme to zvládli. V týdnu jsme vůbec netrénovali. Jednak kvůli zdravotním komplikacím, a jednak kvůli silné inverzi, která na Ostravsku panovala. Nešlo to,“ byl za tři body hodně rád trenér prvního mužstva tabulky Václav Štverka.

Branka: 87. Kadlčík. Rozhodčí: Kantor, žluté karty: 2:3, diváci: 200.

Dětmarovice: Mrkva – Škuláň, Prčík, Sornat, Ligocký (70. Nowinski) – Aniol – Schimke, Matušík, Špička, Beilner (74. Martinček) – Egermajer (60. Kroužek). Trenér: Petr Czyž.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#