Poslední utkání jeho týmu sice nevyšlo, neboť doma prohrál se spolufavoritem soutěže z Petřkovic 0:1, přesto nebyl v kristových letech hrající stoper Dětmarovic z podzimní bilance mužstva zklamán. „Samozřejmě, že nás ta závěrečná porážka mrzí, neboť se jednalo o vyrovnaný zápas, ale bodové odstupy na čele tabulky jsou minimální a my se na jaře určitě budeme chtít udržet ve špici soutěže, kde jsme zůstali,“ podotkl zkušený borec dětmarovického celku.

Vraťme se ještě krátce k poslednímu utkání s Petřkovicemi. V první půli to vypadalo na vaši jasnou záležitost, proč to nevyšlo?
Celý týden jsme se na to připravovali, ale rozhodly šance. Dvě skvělé jsme nedali a tyhle zápasy jsou obvykle o jednom gólu, což jsme v kabině už tušili. V první půli neměl soupeř žádnou loženku, narozdíl od nás. Ve druhé už ano, když využil naší individuální chyby. To nás bohužel provází celou sezonu. I dneska jsme chtěli hrát zodpovědně, ale přišlo to opět - máme balon na noze, ztratíme ho a po brejku inkasujeme. Je to škoda, protože jsme se chtěli doma loučit určitě výhrou, ale co se dá dělat. Prohráli jsme a život jde dál.“

V závěru podzimu se nejsilnější mančafty ze špice tabulky utkávaly mezi sebou. Obstály v této zkoušce Dětmarovice?
Já myslím, že ano. Těšín jsme v úvodu soutěže přehráli a v závěru podzimu jsme snad herně nevybouchli proti nikomu z čela tabulky. Na silné soupeře umíme, sice nám to teď Petřkovice vyvrátily, ale ten zápas jsme mohli vyhrát. Herně to byly všechno vyrovnané zápasy. Je to možná dáno i zkušenostmi, které náš tým má. Nemusíme se obávat nikoho.

Ve své kariéře jste si zahrál i vyšší soutěže. Spojujete svou nejbližší budoucnost s Dětmarovicemi?
Doufám, že ano. Jsem tady maximálně spokojený, práci mám v místní elektrárně, parta je tady výborná. Vyhovuje mi to.

S průběhem podzimu jste spokojeni?
To ano,třetí místo je výsledkem toho, že mužstvo je velice kvalitní a věkově vyvážené. Ví, co má hrát. Rádi bychom i na jaře potvrdili, že do nejlepší trojky patříme. Postup sice prioritním cílem není, ale každý hráč chce hrát nahoře, takže kdyby se to nakonec povedlo, asi bychom se nebránili.

Celý rozhovor v tištěném vydání Deníku