FK Jakartovice – IRP Český Těšín 3:3 (3:1)

„Nevím, kdo vymýšlí ty termíny, ale hrát ve čtvrtek je nesmysl. Většina klubů na to nadává, ale hrát se musí. Jasně, bereme, že byl svátek, jenže v regionu stejně každý pracuje, aspoň já nevím o nikom, kdo by ve čtvrtek nešel do práce. Tak pro koho se ten fotbal vlastně hraje? Asi jen pro důchodce,“ nebral si servítky trenér Dalibor Damek. Necelých sedmdesát přihlížejících diváků mu dalo za pravdu.

Těšíňané měli obrovské problémy poskládat sestavu. „Dva naši kluci (Zábelka s Grošem – pozn. aut.) přišli na zápas rovnou z noční a po zápase šli zase na noční. Popelka přijel po vlastní ose autem pár minut před zápasem. Pustili ho na poslední chvíle z práce,“ popisoval problémy Damek.

Aby toho nebylo málo, v kabině, kterou hostující výpravě Jakartovice nabídly, byly dva stupně nad nulou. „A když jsme vyšli ven, tak jedna třetina hřiště byl led,“ dodal otráveně trenér Těšína. A to ještě netušil, že při zpáteční cestě se Těšíňanům porouchá autobus…

Protože se hosté museli obejít bez Očadlíka, Race, Šmahaje a Bély, kteří byli v zaměstnání, bylo těžké čelit domácímu stylu hry, založenému na nakopávání míčů na útočníky Šupáka se Šromem, a standardních situacích. Z toho rezultoval nepříznivý stav 1:3 po poločase. Ve druhé části se karta obrátila, Těšín si vytvořil tlak a srovnal.

Branky: 11. Šupák, 18. Šrom, 37. Bitomský – 25. Kantor, 64. Przyczko, 67. Bolek. Rozhodčí: Čuba, žluté karty: 2:2, diváci: 70.

Č. Těšín: Pytela – Kormanec, Rusek, Šlavka, Popelka – Groš (86. Čmiel), Kantor, Mendrok, Hradečný – Przyczko (65. Bolek), Zábelka. Trenér: Dalibor Damek.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#