SC Pustá Polom – MFK OKD Karviná B 1:2 (0:1)

Trenér Karviné Tomáš Bernady si velmi cenil šesti bodů z posledních dvou zápasů. „Je to pro nás vzpruha a motivace do nejbližšího období. Končili jsme vítězstvími a s elánem se můžeme vrhnout do zimní přípravy,“ mnul si ruce pilný student trenérské profilicence.

Své hráče připravil na soupeře ze spodních pater tabulky na výbornou. „Pustou Polom známe, je to technický a fotbalový tým, jenže v aktuální sezoně se mu moc nedaří a bojuje dole. Čekali jsme, že proti nám vyrukuje s důrazem, ale svou agresivitou a nebývalým nasazením nás překvapil. Měli jsme tři vynucená střídání, Martina Janíka jsme navíc museli odvézt do nemocnice s vykloubeným ramenem,“ byl i tak trenér Bernady překvapen proměnou technického mančaftu z Polomi.

V utkání komplikoval hráčům život silný vítr, který „měl prsty“ v prvním gólu, neboť domácí gólman si vyběhl pro dlouhý míč, ale neodhadl sílu větru, u míče byl dříve karvinský Chovanec a brankář jej musel faulovat. Kapitán Janík (to ještě byl na hřišti), ji s jistotou proměnil a hosté se ujali vedení.

Po obrátce zvýšila Polom aktivitu, z rohového kopu vytěžila srovnání, avšak juniorka Karviné odpověděla stejnou mincí a po rohovém kopu Diviše rozhodl o zisku tří bodů pro karvinské barvy mladý Puškáč.

Branky: 67. Mikulenka – 17. Janík, 85. Puškáč. Rozhodčí: Kaloč, žluté karty: 4:2, diváci: 50.

Karviná B: Hájek – Diviš, Janík (35. M. Bielan), Knötig, Žebrok – Látal, Ruisl (70. Kratka, 77. Koutný), Puškáč, Kubiena – Legierski, Chovanec. Trenér: Tomáš Bernady.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#