MFK OKD Karviná – Bohemians Praha 2:0 (1:0)

Rozhodčí s žokejským jménem Josef Váňa přivedl v promrzlém sobotním odpoledni na trávník sousedy v tabulce, z nichž každý měl jiný cíl. „Chtěli jsme hrát ofenzivně a pokusit se o gól. Ten ale dali domácí, takže naše záměry neprohrát tady se rázem hodně zkomplikovaly,“ nastínil protřelý stratég na lavičce Bohemians František Barát, s čím střížkovský klub do Slezska přicestoval.

Domácí svěřenci trenéra Karla Kuly se chtěli před vlastními fanoušky loučit vítězstvím. „Zlín i Sokolov hráli doma, takže byl předpoklad, že vyhrají, což pro nás znamenalo, že pokud jsme nechtěli klesnout až za ně, museli jsme vyhrát,“ měl jasno karvinský trenér.

O branky jeho týmu se postarali nejlepší střelci Karviné Jursa s Mišinským, na druhý gól zase přihrál Mišinskému nejlepší nahrávač Kulova výběru Albánec Ciku. Na klíčovém okamžiku zápasu se shodli oba trenéři. Bylo jím vyloučení gólmana Bohemians Wintera za faul na Presla v pokutovém území a z toho plynoucí a proměněná penalta.

„Určitě to byl klíčový okamžik. V tak těžkém utkání byl soupeř rázem oslaben a my vedli. Bohemka to pak už měla složité. Zároveň jsem ale hráče upozorňovat, aby soupeře nepodcenili. Vést 1:0 a hrát proti deseti, to je strašně ošidné,“ varoval Kula své hráče v kabině.

„Vyloučení bylo v pořádku, dost nám to narušilo naše plány. Pokoušeli jsme se proti silnému soupeři dokombinovávat střed pole, ale obrovské problémy nám činil domácí důraz. Když jsme balony ztratili, měli jsme potíže. Ještě před tou penaltou měli domácí jasnou šanci po naší ztrátě míče. Styl Karviné nám neseděl, našim technickým borcům jako jsou Šisler nebo Szabo důraz v osobních soubojích není moc vlastní,“ poznamenal kouč Bohemky Barát.

Ve druhé půli měla více času míč na noze Karviná a zaslouženě vyhrála. „Soupeř hrál pořád z bloku a číhal na naši chybu a standardky. Přechodovou fázi má vynikající, zvláště na levou stranu jsme si museli dát pozor. Jsem rád, že jsme Bohemce nedali zbytečnou chybou možnost vrátit se do utkání,“ byl s výkonem spokojen Kula.

Jako zaslouženou označil výhru Karviné i František Barát. „Projevili jsme snahu o ofenzivu, protože máme podobně jako domácí spíš ofenzivnější tým. Vyloučení to ale samozřejmě ovlivnilo, od toho se vše odvíjelo. Domácí nám z brejku dali góla a mohli přidat další. To už ale hra na riziko, kterou jsme pak praktikovali, přináší. Zápas se mi těžko hodnotí, když jsme dvě třetiny hrací doby byli o desíti, ale Karviná byla určitě lepší a vyhrála zaslouženě. Za chyby jsme si mohli sami,“ sympaticky přiznal Barát.

Branky: 32. z pen. Jursa, 87. Mišinský. Rozhodčí: Váňa – Blažej, Zeman, žlutá karta: Milosavljev (K.), červená karta: 28. Winter (B.), diváci: 1346.

Karviná: Paleček – Hrtánek, Motyčka, Bolf, Hoffmann (73. Ficek) – Ciku, Bartošák, Jursa, Milosavljev (83. Bartozel) – Mišinský (90. Cverna) – Presl. Trenér: Karel Kula.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#