„Nezachytili jsme začátek. Prohráli jsme doma s Čáslaví, kterou jsme pod dojmem jarní hladké výhry 5:0 podcenili. Ale v zápase na Bohemce už ze mě obavy spadly. Tam zahrálo mužstvo velice dobře, byť znovu prohrálo,“ vybavil si nesnadný úvod podzimní části Petr Mašlej, jenž byl spoluzodpovědný za letní posily a v tomto směru se Karviné nákupy vydařily. Neprosadil se pouze Chovanec.

Jak by znělo vaše hodnocení letních nákupů?
Největší posilou byl pro nás pochopitelně Renda Bolf, klíčová postava organizace hry a osobnost v kabině. S dalšími novými tvářemi jsme byli spokojeni, někteří z nich se dostali do základní sestavy na kratší či delší dobu (Hrtánek, Paleček – pozn. red.), platným členem týmu byli všichni, včetně mladých kluků Bartošáka s Bartozelem. Pouze Tomáš Chovanec se neprosadil, takže se v zimě vrací do Ružomberku.

Odejde ještě někdo?
Zdeněk Látal. Je o něj zájem a on také projevil zájem vrátit se domů na jižní Moravu. S největší pravděpodobností pustíme na hostování do některého z druholigových klubů i Ondru Ficka. Na něj se nás ptá dost klubů a Ondra i my potřebujeme, aby po operaci ramene zase pravidelně hrával druhou ligu.

Bude se Karviná pokoušet na jaře o postup do první ligy?
Pokoušet se můžeme, otázkou je, zdali ji budeme moci hrát. Bez potřebného zázemí to jde těžko. Navíc bojujeme na třech frontách, vedle áčka potřebujeme dostat především béčko do divize a náš dorost do první ligy. Tam máme slibně nakročeno a momentálně leží naše priority právě u mládeže. Potřebujeme, aby mladí kluci hráli nejvyšší soutěže a z hlediska dalšího rozvoje mladých hráčů je pro nás dost podstatné, aby se v lize zachránil Baník. S ním totiž máme velmi dobré vztahy a právě ve spolupráci s jeho mládeží vidíme obrovské plus pro tento region.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#