Ve svém hodnocení zmínil též nutnost potřebného zázemí karvinského fotbalového klubu, aby byl v nejbližších letech připraven na vstup mezi elitu, pokud by se mu někdy podařit skutečně postoupilo.

„Samozřejmě, že ne všechno vyšlo podle našich představ, mám tím zápasy s Brnem nebo Čáslaví, ale kdyby vyšlo úplně všechno, to bychom asi chtěli moc. S naší podzimní bilancí jsme určitě spokojeni,“ míní první muž karvinské kopané.

Na jaře bude mít Karviná slušnou pozici zapojit se plnohodnotně do boje o postup. Bude o něj ale stát? V tuto chvíli Wolf možnost postupu prakticky vylučuje. „Před vstupem do nejvyšší soutěže musíme nejprve vyřešit chybějící zázemí. Nemáme stadion, takže i kdybychom chtěli, obávám se, že na postup nebudeme moci reflektovat,“ mrzí Wolfa skutečnost, že pokud by se Karviné postu nakonec podařil, asi se jej bude muset zříct. „Je to škoda, protože v dalších letech se nám to třeba nemusí podařit, ale situace je momentálně bohužel taková,“ krčí rameny Jan Wolf.

S tím souvisí i samotný projekt nového karvinského stadionu. Jak je daleko? „Koncem roku už budeme mít zajištěny veškerá povolení a písemné nezbytnosti. Od ledna do května nás pak čeká náročný úkol zajistit fondy z veškerých dostupných dotačních titulů. Když všechno půjde hladce, začne se na podzim stavět,“ přiblížil Jan Wolf, kdy se projekt karvinského stadionu konečně rozjede.

O projektu Stadiony 2012 a o tom, jaká kritéria musí splňovat kluby I. ligy a jaká kluby II. ligy, hovoří vypracovaná zpráva Josefa Drába z Fotbalové asociace ČR. Lze ji dohledat na webové adrese: http://nv.fotbal.cz/assets/files/16235/Projekt_2012.pdf