Karviná má v hledáčku především fotbalisty z bývalé Jugoslávie. Kromě dvou až tří bosenských hráčů připadá v úvahu ještě jeden Chorvat a Polák (jména zatím nechtělo klubové vedení prozradit). Posty karvinské sestavy však přiblížilo. Přijde jeden obránce, jeden ofenzivní a jeden defenzivní záložník.

Ofenzivním středopolařem, který nejspíš patřičně zvýší konkurenci v kádru, by měl být Admir Vladavić, 29letý hráč Olimpiku Sarajevo. Zkušenosti má z působení ve slovenské Žilině, se kterou získal v roce 2008 titul a z rakouského Salcburku, kde ho ale provázely zdravotní potíže. I tady ale slavil titul. V obou klubech stihl rovněž kvalifikační zápasy Ligy mistrů, v případě Žiliny dokonce základní skupinu, takže si zahrál proti Chelsea, Marseille či moskevskému Spartaku.

„Na tréninku i v obou posledních přípravných zápasech si počínal výtečně. Je to nesmírně kvalitní hráč. K tomu je použitelný na všech postech středové řady, na krajích i ve středu, případně jako podhrotový útočník,“ uznale pokyvoval hlavou manažer klubu Radek Slončík, sám bývalý skvělý plejer.

Pomalu se rozjíždí i transfery opačným směrem, tedy ven z klubu. O Ondřeje Ficka mají zájem druholigové kluby ze Sokolova a Opavy a také prvoligová slovenská Senica, útočící ve vyrovnané tabulce slovenské nejvyšší soutěže na titul (společně s dalšími čtyřmi kluby).

O stopera Petera Mráze projevili zase zájem na Žižkově. Pražskému klubu hoří v Gambrinus lize obrana a slovenský zkušený hráč už ligový chlebíček ochutnal v Kladně. Viktorii by nejspíš hodně pomohl.

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#