„Zájem o Kubu ze strany zahraničních klubů jsme registrovali už v listopadu, dokonce se na něj poptával druholigový italský klub Hellas Verona, ale tuto možnost jsme nakonec zamítli,“ konstatoval generální manažer karvinského klubu Petr Mašlej.

Protože sám v Německu působil, daleko více jej zaujala nabídka prvoligového Wolfsburgu, jednoho z nejlépe situovaných klubů v německé nejvyšší soutěži. „Wolfsburg sledoval našeho hráče na reprezentačních akcích polské devatenáctky a utvrdil se v tom, že je to opravdu velký talent. Kuba absolvuje ve Wolfsburgu pětidenní testy a pokud uspěje, nejspíš si ho nechají v mládežnické akademii. Chtějí ho do klubového týmu U19,“ objasnil Mašlej.

Díky kontaktům mu případný přestup pomůže zrealizovat jeho dobrý kamarád Tomáš Galásek, někdejší reprezentant, který má v Německu skvělé jméno. „Galas má tuto oblast zmapovanou, manažeři německých a nizozemských klubů jej dobře znají. Otázka je, jak to vyřešíme se školou. Kuba v Českém Těšíně studuje víceleté gymnázium,“ přemýšlí Mašlej.

Samotný hráč se dozvěděl o zájmu Wolfsburgu na nový rok. „Volal mi pan Mašlej, že má o mě Wolfsburg zájem, tak to jsem jen zíral. No ale zkusím to, věřím, že bych mohl na testech uspět a uvidíme,“ nedělá si těžkou hlavu z pozvání do Německa Jakub Legierski.

Wolfsburg nedávno ulovil člena české reprezentace Petra Jiráčka, takže Legierski by mohl rozšířit slovanskou kolonii v klubu, kde už působí jiný Čech Jan Polák, Srb Medojević, Chorvaté Mandžukić, Čaje a Lakić či známý Bosňan Hasan Salihamidžić.

Více informací v tištěném vydání Karvinského a havířovského Deníku