Sálovkáři získali čtyři body

Stonava – Pouhé dva góly stačily sálovkářům Stonavy k zisku čtyř bodů v dalším turnaji Celostátní liga futsalu – sálového fotbalu.

11.1.2012

Sálovkáři Stonavy získali v Poličce čtyři body proti předním týmům soutěže.Foto: Ivo Dudek

Stonavští nastoupili v Poličce proti druhému týmu ligové tabulky Vamberku a domácímu Novabriku, který je pátý. Dobrými výkony a precizní obranou, za kterou chytal famózní Hekera, potvrdili vzestup formy a oživení nadějí na účast v play off.

Po zpackaném úvodu do soutěže bojovali hráči Premia dlouho o udržení, ale v závěru roku se rozehráli ke spolehlivým výkonům a pozvolna stoupají tabulkou, o čemž se přesvědčil jak Vamberk, tak domácí Polička.

Premium Stonava – Bomby k tyči Vamberk 1:0 (0:0)

Premium bylo od začátku utkání lepší, vytvořilo si řadu brankových příležitostí, ale skvělý výkon reprezentačního brankáře výběru do 21 let Moronga v brance Vamberku a kupa smůly držela soupeře dlouho ve hře. Za Stonavu postupně neuspěli ve vyložených šancích Dorozlo, Lalák a Manďák. Nerozhodný stav vydržel do 37. minuty než se trefil Lalák. Stonava nastřelila třikrát tyč.

Branka: 37. Lalák.

Premium Stonava – Novabrik Polička 1:1 (0:1)

Do druhého utkání vstoupili lépe hostitelé turnaje z Poličky, vytvořili si tlak, ale stejně jako Vamberk ztroskotávali na výtečném Hekerovi nebo vlastní nedůslednosti v zakončení. Když už se zdálo, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu, vyrobila Stonava ve středu hřiště hrubou chybu a Netolický z brejku překonal brankáře Hekeru – 0:1. Do konce prvního poločasu přitom zbývalo pouze 13 sekund!

I ve druhém poločase měla více ze hry Polička, ale Premium opět podržel Hekera a umožnil tak spoluhráčům pomýšlet na zisk bodu. V 30. minutě k němu nasměroval svůj tým Manďák, který využil hezkého uvolnění Lalákem a střelou k tyči vyrovnal na konečných 1:1.

Branky: 30. Manďák – 20. Netolický.

Stonava: Hekera – Dorozlo, Sikora, Cieslar, Lalák – Manďák, Bury, Wdówka.

V sobotu se ve Stonavě od 17 hodin utká Premium s Prachaticemi a Větřním. V případě zaváhání by se účast Premia v play off asi definitivně rozplynula, naopak v případě vítězství by účast v play off byla reálná.