Hlavní kouč mužstva Karel Kula si týdenní pobyt na Valašsku pochvaloval. „Splnilo účel, se kterým jsme tam odjížděli. Bylo to soustředění zaměřené na získání kondice, ale pracovali jsme i na herních věcech. Nicméně chlapci dostali pořádně do těla,“ připustil Kula s dodatkem, že fotbalisté měli celý týden třífázové tréninky.

Celý tréninkový blok byl zakončen soubojem se slovenským prvoligovým Trenčínem, který se pro Karvinské nevyvíjel dobře, ale dobře skončil. Karviná vyhrála 2:1.

„Trenčín je v přípravě dál než my, což bylo vidět na dynamice a souhře. Měli jsme určitě více ztrát než soupeř, ale postupně jsme se dostali do hry a předvedli hezké fotbalové akce,“ byl Kula spokojen i s utkáním, které mu prozradilo, jak jsou na tom jeho fotbalisté s výdrží.

Kromě cizinců, kteří jsou v Karviné na zkoušce, zasáhl do hry i mladý Polák Legierski, jenž se vrátil z testů ve Wolfsburgu. Radost ze zvládnutého týdne kalila Karvinským jen namožená bederní páteř Reného Bolfa, který bude nyní odpočívat. Do kádru by se naopak mohli zapojit hráči, kteří soustředění neabsolvovali. „Máme nějaké hráče na marodce, jako jsou Mišinský, Gonda, Presl. Bylo by dobré, kdyby se už někdo do týmu začlenil, čas ubíhá,“ pohlédl do kalendáře Karel Kula.

Ve středu sehrají fotbalisté MFK OKD další přípravné utkání, a to od 14 hodin v Olomouci. V sobotu v 10.30 hodin se utkají doma s Frýdkem-Místkem. Hraje se opět na umělce v areálu MFK (Kovona).

MFK OKD Karviná – AS Trenčín 2:1 (0:1)

Branky MFK OKD: 50. Vladavić, 85. Ciku.

Karviná: Kafka (46. Hájek) – Hrtánek, Mráz, Cverna, Hoffmann – Bartozel (46. Ciku), Motyčka, Tkocz (46. Fulnek), Vladavić – Bartošák, Legierski.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#