V dresu Karviné dostali příležitost opětovně mladíci. Z nových hráčů už chyběl Polák Tkocz, který na testech neuspěl. Ostatní odpočívali nebo nemohli nastoupit.

V samotném utkání měli domácí balon častěji v držení, ovšem Karviná hrála velmi disciplinovaně a celý poločas držela bezbrankové skóre. „Měli jsme tam nějaké brejky, většinou ale nedotažené do konce,“ uvedl kouč Karviné Karel Kula, který se už zase může plně soustředit na klubové povinnosti.

Dosud žil totiž v očekávání druhého přírůstku do rodiny a 16. ledna se dočkal, když mu manželka Ivana přivedla na svět holčičku Lucinku. „Holčička se má čile k světu, po porodu vážila tři kila dvacet, měřila padesát centimetrů,“ vysypal ze sebe Kula vzorně základní údaje. „Teď už je třeba se zase koncentrovat na práci,“ dodal.

Kula má v posledních zápasech potíže poskládat sestavu, kterou by chtěl vidět v akci. „Pomalu končíme s hrubou částí přípravy a nyní se hodláme zaměřit na zlepšení herního projevu a souhru. Jenže celé nacvičování můžete těžko praktikovat, když vám chybí hráči, se kterými do základu počítáte,“ jmenoval Kula stále absentující záložníka Gondu, útočníka Mišinského a nově i obránce Bolfa.

Sigma Olomouc – MFK OKD Karviná 3:0 (2:0)

Branky: 41. Škerle, 43. Jirouš, 68. Klesnil. Rozhodčí: Nenadál – Vysloužil, Peřina, diváci: 152.

Karviná: Paleček – Hrtánek, Mráz, Hoffmann (46. Cverna), Knötig – Ciku, Motyčka, Jursa, Bartošák – Fulnek (46. Legierski), Presl (59. Bartozel).

Další informace v tištěném vydání Deníku