Opavská rezerva hraje stejnou soutěž jako Havířov, ale na hřišti byla nakonec minimálně o třídu lepší. Havířovští nastoupili sice v hodně improvizované sestavě, ale že budou za domácím celkem tak výrazně zaostávat, to nečekal asi nikdo.

Trenéru Pavlu Rückerovi chyběli Pištěk, Kosňovský, Pristáš a Sittek. Po dvaceti minutách se navíc kvůli zranění poroučel ze hřiště i Michalčák.
Zápas se přitom začal vyvíjet pro Indiány dobře. Přečkali se štěstím úvodní tlak a pak sami udeřili. Breškovec využil zaváhání domácího brankáře. Ten ho po chybě fauloval a Breškovec otevřel z penalty skóre.

O chvíli později to mohlo být 2:0 pro hosty. Jenže střelec úvodního gólu tentokrát tutovku zazdil. Chvilkově sympatický výkon Indiánů zakončila šance Jaška, který ale zaváhal a nakonec ve výhodné pozici ani nevystřelil.

Poté už začali úřadovat opavští mladíci. Ti v první půli dokázali dvakrát využít obrovských chyb havířovských zadáků, takže skóre ještě v prvním poločase otočili. Hlavně kostrbatá hra havířovské defenzívy bila do očí. Obránci kupili chybu za chybou, takže hosté byli rádi, že domácí v dalších šancích nastřelili ještě dvakrát brankovou konstrukci.

Ve druhé části se hra Indiánů ještě zhoršila a Opavští zcela ovládli hřiště. Domácí přidali zaslouženě další tři branky, což spravedlivě vyjádřilo rozložení sil. „V tomto zápase toho moc pozitivního nenajdeme. Odehráli jsme solidně jen některé pasáže. V obraně jsme dělali neuvěřitelné chyby, když si hráči zbytečně komplikovali život. Do zápasu jsme šli z plné přípravy a chyběla nám výbušnost, což je v této fázi normální, ale zápas jsme měli odehrát samozřejmě mnohem lépe,“ řekl po zápase trenér Havířova Pavel Rücker.

SFC Opava B – MFK Havířov 5:1 (2:1)

Havířov: Mrózek (46. Svatoš) – Valový, Michalčák (20. Slavík), Hrbáček, Pešek – Jašek (46. Lukan), Breškovec (46. Stachel), Valla, Laryš, Skotnica – Baláž (70. Jašek). Trenér: Pavel Rücker.