MFK OKD Karviná – MFK Frýdek-Místek 3:3 (1:0)

Svěřenci Karla Kuly připomínají aktuálně nejvíc ze všeho herecký kompars nemocničního seriálu MASH. Polovina kádru je zraněná. „Tolik absentujících hráčů kvůli zranění nepamatuji. Po Frýdku k nim navíc přibyli Motyčka, Bartozel, Vladavić i Savić. Místo aby jich ubývalo, marodů přibývá. Pořád je někdo pokopaný, to jsem ještě opravdu nezažil,“ komentoval trenér Kula karvinský lazaret.

Momentálně jsou na marodce Bolf, Kafka, Jursa, Gonda, Mišinský i Bartošák, k tomu nehrál Mráz. Na poslední chvíli se dal dokupy Presl. „Jinak bychom snad ani neměli s kým hrát,“ krčí rameny Kula. Příležitost tedy znovu dostali nadějní mladíci z karvinského dorostu Lišaník s Fulnekem a cizinci. „Poprvé mohl nastoupit Vrána, jehož přestup jsme konečně dotáhli do konce,“ našel aspoň jedno pozitivum trenér MFK OKD.

A co mu zápas odkryl? „Odkryl to, že tam stále jsou nedostatky v organizaci a osobních soubojích,“ poznamenal Kula, což je ovšem logické, protože pokud na hřiště pokaždé vybíhá jiná sestava, organizaci hry to dvakrát neprospěje. „Také není důraz. Soupeř do toho šel tvrdě, máme další zraněné. Ovšem s tím jsme si měli umět poradit. Nám naopak ten důraz scházel,“ dodal Kula.

Už v úterý hraje jeho tým v Žilině s Banskou Bystricí. „Potřebovali bychom už být v kompletní sestavě, protože máme už jen únor na přípravu,“ upozornil na kvapící čas Karel Kula.

Branky MFK OKD Karviná: 28. Smolec, 59. Cverna, 67. Fulnek.

Karviná: Paleček – Hrtánek, Čumul, Cverna, Knötig – Smolec (46. Vrána), Motyčka (46. Lišaník), Savić, Vladavić (31. Fulnek) – Bartozel (15. Ciku), Presl (78. Smolec).

#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#