Vrána, jenž odešel coby nejlepší karvinský střelec loni do polských Gliwic, se hned v úvodu sezony zranil a nehrál. Karviná o něj od podzimu usilovala, ale musela čekat, jak dopadne arbitráž mezi hráčem a jeho manažerem. „Byly tam nějaké problémy, ale tento týden Pavel arbitráž vyhrál a je naším hráčem. Podepsal kontrakt na dva roky s opcí,“ informoval spokojeně příchod staronové posily Petr Mašlej, manažer MFK OKD Karviná a asistent hlavního trenéra Karla Kuly.

„Pavel s námi dosud jen trénoval, ale už se může zapojit i do zápasů, což je skvělé. Při té marodce, která nás momentálně stíhá, je každý zdravý hráč dobrý,“ poznamenal trenér Kula, jemuž dává momentálně notnou práci poskládat sestavu pro přípravný zápas. Na marodce se mu totiž před a po utkání s Frýdkem-Místkem ocitlo z různých důvodů hned jedenáct(!) hráčů, z toho šest z podzimní základní sestavy. „Takovou přípravu jsem ještě nezažil. Můžu se jen modlit, aby někdo z těch nakopnutých byl do úterý, kdy hrajeme s Banskou Bystricí, v pořádku,“ kroutil hlavou Kula.

Ten se na jaře bude muset obejít bez služeb Srba Milosavljeva, který se po třech a půl letech v Karviné rozhodl zkusit štěstí v první lize. Krajního záložníka MFK OKD angažoval poslední Žižkov. Zatím jen na hostování. „Vlado chtěl zkusit první ligu. Bude to pro nás pochopitelně oslabení, ale respektujeme přání hráče, který chtěl odejít. Hostování je bez opce na přestup, v létě se Vladan vrátí," upřesnil Mašlej.

Trenéru Kulovi tak nastává problém nahradit klíčového borce sestavy. „Naštěstí máme za Milosavljeva adekvátní náhradu - Vladaviće, který v přípravě potvrzuje, že by Vladana měl zastoupit. Kdyby tady nebyl, asi bychom měli větší problémy,“ připustil Kula. Admir Vladavić by se mohl stát velkou posilou týmu. Má zkušenosti z Ligy mistrů, a také operuje na levém kraji zálohy jako Milosavljev, přičemž může zaskočit i na opačném konci či jako tvořivý záložník ve středu pole.

Karviná testuje rovněž další hráče z ciziny. Poláka Tkocze už pustila domů, ovšem další ještě zůstávají. „Je tady Polák Smolec, ale s tím se nejspíš také rozloučíme. Pak tady máme Srba Čuluma se zkušenostmi z ruské ligy, toho ještě vyzkoušíme a Chorvata Saviće, který je tak půl na půl. Působí unaveně, kluci z Balkánu asi nejsou zvyklí tolik trénovat,“ zasmál se Petr Mašlej.