„Utkání jsme měli dobře rozehrané, do přestávky se vše vyvíjelo podle našich představ. Ve druhém poločase, kdy se oboustranně přitvrdilo, nás ale jeden z rozhodčích prakticky již v osmé minutě vyautoval ze hry. Jeden rozhodčí nám pískl pět faulů za osm minut! Přitom sporné zákroky byly na obou stranách, ale trestáni jsme byli jen my,“ hromoval trenér Stonavy Roman Pich.

Bomby k tyči Vamberk – Premium Stonava 2:2 (1:2), na penalty 4:3

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se po chybě brankáře Hekery, který neudržel v náručí míč, dostali Potužníkem do vedení. Hosté se ale rychle vzpamatovali a mezi 14. a 15. minutou dvěma góly otočili skóre. Nejprve zakončil krásnou kombinaci Potůček a poté se hezky uvolnil Manďák a přesnou střelou dostal hosty do vedení. To Stonava celkem bez problémů udržela až do přestávky.

Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání a utkání se přiostřilo. Za vzájemné zákroky však byli trestáni téměř výlučně hostující hráči, kteří již ve 28. minutě měli na svém kontě pět faulů a po zbytek utkání už si museli na jakýkoliv kontakt se soupeřem dát pozor, neboť za každý další faul hrozil trestný kop. Domácí tuto situaci využili a vyrovnání se dočkali ve 31. minutě, kdy se trefil Kaplan. Více už ale ani jedna obrana nepovolila a utkání tak skončilo nerozhodně 2:2.

V prodloužení měla obě družstva po jedné velké šanci, především domácí, kteří kopali devítimetrový trestný kop. Ten ale brankář Hekera chytil! Jelikož o vítězi utkání nerozhodlo ani prodloužení, přišla na řadu střelba pokutových kopů, při kterých byli šťastnější domácí.

„Když hrajete s hrozbou trestných kopů, tak vám nezbývá, než jen pasivně soupeře stínovat, nechat ho hrát a čekat, až sám ztratí míč. Přesto jsme měli utkání zvládnout, nějaké šance jsme si vypracovali. Penalty, to už je loterie,“ rekapituloval trenér Pich smolný duel svých svěřenců.

Branky: 6. Potužník, 31. Kaplan – 14. Potůček, 15. Manďák.

Stonava: Hekera – Potůček, Cieslar, Manďák, Večeřa – Sikora, Dorozlo, Bury, Voldán.