Havířovští borci týden poté, co přestříleli Slavičín 4:2, chtěli rozlučku se sezonou pojmout důstojně, ne se jen zúčastnit zápasu. „To jsme skutečně chtěli. Kladl jsem hráčům na srdce, aby hráli zodpovědně, že ve hře je pořád co nejlepší umístění. No ale nějak se to zvrtlo. Nakonec jsme asi přispěli k nějakým místním oslavám v jejich areálu," pousmál se hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič.

Oba týmy chtěly hrát ofenzivně, což do puntíku naplnily. „V Brazílii viděli diváci v pátek večer šest branek, u nás devět," smál se po zápase i domácí kouč Dušan Christoph.

Zápas bez obran začali lépe hosté, jelikož neuběhla ani minuta a Vachtarčík po zmatcích v domácí defenzivě otevřel skóre. Jenže ve 13. minutě srovnal Haas.

„A tohle nás pak provázelo celý zápas. Pokaždé jsme vedli, domácí srovnali. Byla škoda, že jsme nedokázali přidat další branku, kterou bychom soupeři odskočili. Šance jsme na to rozhodně měli," litoval Matušovič.

Na mysli měl nejspíš šanci Skoupého, který běžel sám na brankáře, ale na 3:1 pro Havířov nezvýšil. Místo toho Benešovští do přestávky srovnali na 2:2.

Dobrý fotbal pokračoval i po přestávce. Vachtarčík opět poslal indiány do vedení, ale pak si nešťastnou vlastní branku vsítil Zavadzan.

Teprve poté nastala změna, když domácí z penalty šli do vedení 4:3. To ale nebyl konec, jelikož Matušovič z přímého kopu propasíroval balon skrz rukavice brankáře Švrčiny – 4:4.

„Říkali jsme si, aspoň bod je dobrý, i když jsme chtěli a měli vyhrát. V další šanci domácí vykopávali z brankové čáry. A nakonec po rohu inkasujeme. Tohle byl takový symbolický hřebíček do naší rakve. Na jaře jsme prakticky každý gól dostali po standardce. A když nebyl po standardce, tak byl vlastní," lomil rukama Miroslav Matušovič.

MSA Dolní Benešov – MFK Havířov 5:4 (2:2)

Branky: 33. a 75. z pen. Husovský, 13. Haas, 68. vlastní Zavadzan, 88. Spruch – 1. a 51. Vachtarčík, 19. Michalčák, 78. Matušovič. Rozhodčí: Líkař. ŽK: 2:1. Diváci: 200.

Havířov: Svatoš – Babič, Michalčák, Zavadzan, Vagner – Večeřa, Matušovič, Byrtus, Vachtarčík (65. Trmal) – Förster, Skoupý (83. Zupko). Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.