„Nač být skromný? V předposlední minutě vedeme 2:1 a soupeř srovná po standardce, na kterou jsem už upozorňoval snad milionkrát," mávl rukou hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič.

„Hráčské typy na zónové bránění nemáme, proto bráníme osobně nebo kombinovaně. Je to však stále jen o jednom, a to o osobní zodpovědnosti každého z nás. Soupeře si prostě musím hlídat, nemůžu mu dopřát ani chvíli prostoru. Pak nás to stojí body. V našem podání spíš mraky bodů. Kolik už jsme jich poztráceli po takových situacích," bědoval Matušovič.

Jeho tým v Přerově vedl od první minuty, pak na něj ale přišel útlum. „Stáhli jsme se a dvacet minut vyčkávali. To nebylo dobré. Proto jsme také inkasovali. Teprve poté jsme zase převzali iniciativu a byli na míči lepší," přibližoval trenér Havířova.

Aktivita vynesla jeho týmu i druhý gól a nadějné vedení drželi indiáni až do 89. minuty. Pak domácí po standardce srovnali. Celkově se jednalo o velmi kvalitní utkání. „My to ale tak většinou máme. Herně se nám daří na týmy z první půlky tabulky, které chtějí hrát. Snad to bude v neděli pokračovat i proti Vítkovicím," přál by si Matušovič.

Viktorie Přerov – MFK Havířov 2:2 (1:1)

Branky: 15. Hrubý, 89. Hrabal – 1. Racko, 52. Skoupý. Rozhodčí: Slavík. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Havířov: Svatoš – Večeřa, Wojnar, Hottek, Vágner – Cenek – Omasta (89. Jakubov), Matušovič, Skoupý, Förster – Racko (70. Trmal). Trenér: Miroslav Matušovič.

Další zápas hraje Havířov v neděli s Vítkovicemi.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.