„Nedařilo se nám, potom přišly problémy se svalem a já nehrál. Naštěstí ve Zlíně jsme se zase dostali zpět do postupové hry,“ oddechl si Vladavič, autor jediného gólu ve zlínském utkání.

Jak velkou radost jste měl z vítězné branky?

Radoval jsem se jako malé děcko (smích). Přišel jsem do Karviné jako posila, očekávání ze strany fanoušků, ale i lidí ve vedení klubu byla velká. Jsem rád, že jsem se konečně trefil.

V neděli vás čeká krajské derby s Opavou. Jak se na něj těšíte?

Těším se moc. Vím, že to tady lidi zajímá a že se o derby hodně diskutuje. Uděláme vše pro to, abychom uspěli a potvrdili tři body ze Zlína. Tím bychom se nadále udrželi v postupové hře.

Dá se toto derby přirovnat k těm, která jste zažil doma v Bosně?

Tak to asi těžko. V Bosně jsou hodně sledovaná a vyhecovaná hlavně městská derby. Na sarajevském mezi Željezničarem a FK, nebo mostarském mezi Zrinjski a Veležem je víc policistů než diváků (smích). Dvacet tisíc diváků je taková obvyklá návštěva.

Jak se vám zatím jeví úroveň druhé české ligy?

Co si budeme nalhávat, je to hlavně boj. Všechno je upracované, hráči hodně kazí. O to víc bojují. Praktikuje se tady spíš nakopávaná. Nechci se nikoho dotknout, ale spoustě hráčů jde především o to, aby vás mohla pokud možno co nejvíc nakopat.

Do trafiky už ráno pro Deník spěchat nemusíte. Přečtěte si své noviny v počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Nehádejte se s příbuznými o oblíbenou křížovku, ale vytiskněte si ji hned v několika exemplářích.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.