„Jsme někde za polovinou jarního programu. Teď by to chtělo uhrát nějakou bodovou sérii proti týmům, které jsou dole, a pak bychom mohli pomýšlet na splnění našeho cíle, kterým je páté šesté místo tabulky,“ přibližuje trenér albrechtického Baníku Jaroslav Goj.

V zimě se mu do týmu vrátili bratři Jan a Jakub Kociolkové, kteří hostovali na podzim v Těrlicku, a zase zapadli do sehraného soukolí. „V přípravě jsme odehráli víceméně slušné zápasy i proti týmům, které hrávají vyšší soutěže. Oproti létu to byl podstatný rozdíl,“ všiml si Goj.

Pochvaloval si i docházku na tréninky. Šestnáct sedmnáct hráčů chodilo pravidelně. Jakmile však začalo fotbalové jaro, stíhala kádr Baníku jedna zdravotní pohroma za druhou, a to hlavně v defenzivních řadách.

„To je pravda, pokaždé nám vypadl nějaký klíčový hráč sestavy, jednou to byl Čoček, pak Aleš Věčorek či Korzeniowski, tuhle zase Čižmář, Kulhánek či Vagner,“ kroutil hlavou trenér. „V jednu chvíli nám vypadli všichni stabilní obránci, takže ze čtyř beků zbyli tři,“ nechápal Goj zdravotní lapálie.

Tomu odpovídaly i uhrané výsledky na hřišti, takže Albrechtice mohou být ještě rády za dosavadní bodový stav. „Furt se všelijak skládala sestava a nemohli jsme se pořádně chytit. Jeden zápas dobrý, druhý zase špatný. Teď už se to naštěstí trochu uklidnilo a ustálilo,“ popisoval Jaroslav Goj.

Albrechtice proplouvají sezonou v klidu.Zdroj: Tomáš Januszek

V dosavadním průběhu jej mrzely zápasy s Dobraticemi a v Hrabové, kde jeho tým v poločase pokaždé vedl 2:0, ale náskok ztratil. „Kluci asi podlehli nějakému sebeuspokojení, druhé poločasy nám nevyšly. Mohli jsme na tom být lépe,“ uvažoval.

Naopak se povedl zápas v Brušperku, kde Baník i v okleštěné sestavě exceloval 3:0. Počítá se i výhra 3:1 nad Bystřicí, která se na jaře výrazně zvedla.

„Jsme v klidném pásmu tabulky, takže teď je naším cílem jen v pohodě dohrát sezonu. A samozřejmě ještě prohnat Stonavu. Tahle derby bývají prestižní,“ upozornil Goj.

Na derby dvou „nesmiřitelných“ rivalů dojde v předposledním kole. „I kdyby už o nic nešlo, tak v tomto zápase půjde vždy o hodně. Musíme vyhrát, jinak to s Karlem Sochorou (trenérem Stonavy) nebude do dalšího derby k vydržení,“ směje se Goj.