Baníkovi hráli od počátku s chutí a soupeře jednoznačně přehrávali. Z tlaku vytěžili ve 13. minutě vedení, když se trefil z přímého kopu Dorozlo – 1:0.

Domácí byli na koni a měli nadále herně navrch. To platilo až do 25. minuty. Pak z ničeho nic přestali hrát a soupeř je za to potrestal vyrovnávací brankou Stařičného. Najednou se karta obrátila a až do konce první půle byli lepší hosté.

Svou aktivitu korunovali druhou brankou Knapka těsně před odchodem do kabin – 1:2. „Nevím proč kluci přestali hrát. Zápas jsme měli dobře rozehraný, ale kvůli výpadku jsme se dostali do problémů," konstatoval albrechtický trenér Tomáš Vychopeň.

Jeho svěřenci se ve druhém poločase opět chopili taktovky a vytvořili si tlak, ze kterého se rodily i velké šance. Už v 55. minutě vyrovnal Aleš Věčorek, který se trefil po rohu hlavou – 2:2.

Když o deset minut později vyloučil arbitr Chýlek jednoho z hostujících hráčů, tlak domácích ještě zesílil. V podstatě se hrálo jen na branku Staré Bělé, ale vítězný gól dlouho nepřicházel.

Kuriózní rozuzlení přinesla až 90. minuta. Jeden z beků hostů upadl v pokutovém území a na zemi zahrál nešikovně rukou. Rozhodčí nařídil penaltu, ze které Široký zajistil domácím všechny tři body.

„Téměř po celý zápas jsme byli jasně lepší a výhru si určitě zasloužili. Dvacetiminutový výpadek v první půli nás mohl stát body, což by bylo zcela zbytečné. Do problémů jsme se dostali sami, ale naštěstí se z nich dostali se štěstím. Rozhodnout jsme mohli už v první půli, kdy nám sudí neuznali ještě dva góly pro faul a ofsajd," dodal Vychopeň.

Baník Albrechtice – Sokol Stará Bělá 3:2 (1:2)

Branky: 13. Dorozlo, 55. A. Věčorek, 90. z pen. Široký – 26. Stařičný, 44. Knapek. Rozhodčí: Chýlek, diváci: 50.

Albrechtice: Jaček – Wojaczek, A. Věčorek, T. Věčorek, Žyla – Široký Dorolo, Pařík, Korzeniowski (60. Smiga) – Kroužek, Kociolek. (46. Wojtyna). Trenér: Tomáš Vychopeň.

Další zápas hrají Albrechtice v sobotu ve Starém Městě.