Albrechtice daly za poslední dva zápasy deset gólů. „Tolik jsme jich nedali snad za posledních sedm kol," smál se trenér místního Baníku Dušan Kohút.

Jeho svěřenci prohrávali 0:2, ale nehráli špatně. „První gól jsme dostali z vymyšleného přímáku, druhý z vymyšlené penalty a kluci byli hodně naštvaní na rozhodčího," přibližoval Kohút. Také diváci dali arbitrovi svou zlobu najevo.

Albrechtičtí fotbalisté se ale vyhecovali a ještě do přestávky alespoň snížil Izaiáš. „Ten kontaktní gól pomohl, protože jinak se jde do kabin za stavu 0:2 a jinak za stavu 1:2," upozornil Kohút na zásadní rozdíl.

Do druhé půle vtrhli domácí jako uragán, vytvořili si tlak a skóre otočili. Hodně v útoku pomohl bojovný Marcol. „Už se na to dalo dívat. V předchozích zápasech jsme si také vytvořili spoustu šancí, jen ty góly jsme nedávali. Teď ano, střelecká produktivita se výrazně zvedla," pochvaloval si Kohút.

Také forma útočníků jde nahoru, což je před derby ve Stonavě povzbudivé. „Chumchal byl dlouho na antibiotikách, teď se zvedl. Konečně se trefil i Honza Kociolek," pochvaloval si Kohút. „Už se těšíme, jak nám to bude střílet ve Stonavě," vyhlíží zkušený kouč prestižní derby dvou sousedících obcí.

Baník Albrechtice – TJ Bystřice 5:2 (1:2)

Branky: 55. a 75. Chumchal, 41. Izaiáš, 70. Jakub Kociolek, 82. Jan Kociolek – 18. Zoubek, 26. z pen. Buryan. Rozhodčí: Kubáček – Laštuvka, Svoboda. ŽK: 4:1. Diváci: 80.

Albrechtice: Směták – Kulhánek, Věčorek, Hovůrka, Pasz (86. Smiga) – Jakub Kociolek (69. Vagner), Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš (78. Čoček) – Marcol (67. Jan Kociolek), Chumchal. Trenér: Dušan Kohút.