„Konečně jsme začali proměňovat šance, které jsme si v nástupu do zápasu vytvořili," mohl se radovat albrechtický trenér Dušan Kohút.

Dosud totiž platilo, že Albrechtice si vždy vypracovaly minimálně jednu gólovku, někdy i více než tři, ale proměňování jim vázlo. „Nástup byl opravdu dobrý, ale ještě lepší jsme měli třeba v utkání s Veřovicemi. Jenže jsme gól nedali ani z několika možností a soupeř se pak ujal vedení. Ten vstupní gól znamená opravdu hodně," pokyvoval hlavou zkušený trenér Kohút.

Tentokrát se ho dočkali domácí a ne soupeř. Chumchal se dokonce prosadil hned dvakrát. „A mohl dát i další góly, jednou nastřelil břevno, pak něco zahodil. Hrál opravdu dobře, stejně jako ostatní," chválil Kohút.

Baníkovci nepouštěli soupeře téměř k ničemu a diktovali tempo hry. Ještě do poločasu přidali třetí gól, čímž bylo rozhodnuto a aby se to nepletlo, přidal Jan Kociolek v nástupu do druhého dějství ještě branku na 4:0. „Oba vstupy do poločasů jsme měli výborné. To se pak hned jinak hraje," pochvaloval si trenér Kohút.

Za velice příznivého stavu využil této konstelace a postupně do hry poslal všech pět na lavičce sedících náhradníků. Albrechtice se nemusely ze strany Dobratic ničeho obávat. „Přijely k nám oslabené a bylo to znát. Herně jsme měli jasně navrch," podotkl Kohút.

Další šance jeho tým ještě nevyužil, ale i tak zvítězil přesvědčivě a s předstihem si zadělal na klidné jaro. „Ještě se pokusíme zvládnout poslední dva zápasy, třeba se nám povede snížit odstup od vedoucího Starého Města, zvláště, když ho v posledním kole hostíme," upozornil na jeden ze dvou magnetů posledního kola Dušan Kohút.

Baník Albrechtice – TJ Dobratice 4:0 (3:0)

Branky: 15. a 21. Chumchal, 28. Hovůrka, 53. Jan Kociolek. Rozhodčí: Opěla – Vojkovský, Adamec. ŽK: 0:1. Diváci: 70.

Albrechtice: Směták – Žyla (69. Pasz), Hovůrka, Věčorek, Dorozlo (58. Kulhánek) – Jakub Kociolek (65. Čoček), Klus (63. Goj), Korzeniowski, Vágner (46. Izaiáš) – Jan Kociolek, Chumchal. Trenér: Dušan Kohút.