Trenér Baníku Tomáš Vychopeň však měl k výkonu v první půli oprávněné výhrady. A velké. „Vůbec jsme nehráli to, co jsme si před utkáním řekli v kabině. Byl to mizerný poločas," zhodnotil Vychopeň albrechtické trápení, které vysvobodil až hvizd rozhodčího.

Po menším proslovu v šatně vyběhli na plac titíž fotbalisté, ale se zcela jiným přístupem. Poslední Ostravany už brali jako rovnocenné soupeře, se kterými je třeba o body tvrdě bojovat. A najednou to šlo.

Po pěkných křídelních akcích a zejména centrech do vápna musel být domácí gólman v daleko pozornějším postavení než v první části. Moc mu to ale nepomohlo. S chutí hrající Albrechtice se v 58. minutě ujaly vedení, když přetažený rohový kop Dorozla vrátil před bránu Kroužek a dorážející Kaleta se nemýlil – 0:1.

A hosté měli další možnosti. Béreš hlavičkou netrefil ideálně, Širokého pokus skončil v síti, ale ne té vnitřní za zády brankáře. „Dostávali jsme se rovněž k brejkům, kterým chybělo jen přesnější zakončení. Své o tom ví mladý Borka například," vybavil si trenér Vychopeň, který právě mladým talentům z řad albrechtického dorostu dává v dospělém fotbale šanci.

„Máme v týmu více takových hráčů, kteří se seznamují s mužským fotbalem a postupně se otrkávají. Tyhle zkušenosti jsou pro ně potřebné," hodnotí kouč Albrechtic přibývající starty místních mladíků.
Ti a jejich spoluhráči už vítězství v Ostravě udrželi, byť o něj mohli v posledních minutách přijít. „Jak už to tak bývá, po našich zahozených tutovkách se domácí dostali do slibné akce, naštěstí Jirka Kroužek, kterého jsem musel vinou absence dalších hráčů postavit do obrany, situaci obětavě vyřešil," oddechl si Tomáš Vychopeň, který si před jarem konkrétní cíl v podobě umístění mužstva nedával a nestanovuje si jej ani teď.

„Chceme prostě hrát v klidném středu tabulky daleko od nějakých starostí se záchranou. Připouštím ale, že mančafty jsou na sobě nalepené, takže pokud by se nám povedlo proniknout do první pětice, byli bychom za to rádi," naznačil albrechtické možnosti trenér Baníku.

Sokol Stará Bělá – Baník Albrechtice 0:1 (0:0)

Branka: 58. Kaleta. Rozhodčí: Žáček. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Albrechtice: Hekera – Kroužek, T. Věčorek, Wojtyna, Čoček – Široký, Dorozlo, Kaleta, Žyla (70. M. Pařík) – Kociolek (46. Korzeniowski), Béreš (77. Borka). Trenér: Tomáš Vychopeň.

Další zápas hrají Albrechtice ve středu s Vratimovem.