„Ale bylo to dáno i tím, že nám scházelo z různých příčin až osm hráčů základní sestavy," poznamenal trenér Albrechtic Dušan Kohut, který už v týdnu musel postrádat šest hráčů a před zápasem mu přibyli další dva. „Doplnili jsme to hráči z béčka a dorostu, z nichž jsem nikoho neznal," pousmál se Kohut.

Utkání mu alespoň naznačilo, se kterými hráči by se eventuálně dalo počítat do kádru áčka pro novou sezonu. „To bylo tak jediné pozitivum. Bystřice, přestože i jí chyběli asi tři hráči, byla od začátku lepší a zaslouženě vyhrála," uznal trenér Albrechtic.

Zkušenější soupeř se ujal vedení ve 13. minutě, pak jej zkušeně držel a po půlhodině hry přidal pojistku, když brankář Směták asi neměl nejčistší svědomí.

Domácím blýskla naděje po šanci Chmiela, který zblízka orazítkoval hlavou břevno. „Z toho se dalo určitě vytěžit snížení. Škoda, mohli jsme to trochu zdramatizovat," zalitoval Kohut.

Nejpovedenější pasáž si domácí schovali na 50. až 70. minutu, kdy si vytvořili dobrými kombinacemi šance, které ale neproměnili a pak už se k ničemu podstatnému nedostali. Bystřice čtvrthodinku před koncem skórovala potřetí. „Ale tenhle gól už nic neřešil, už jsme to otvírali. Chtěli jsme dát aspoň čestný gól," přibližoval Kohut.

Na závěr vyjádřil úlevu, že v tomto zápase už domácím o nic nešlo. „Měli jsme štěstí, že jsme se zachránili už dřív. Kdyby se mělo rozhodovat v posledním kole, nevím nevím, jak bychom soutěž v tomto stavu udrželi," přiznal albrechtický kouč.

Baník Albrechtice – TJ Bystřice 0:3 (0:2)

Branky: 13. Szmek, 34. Čmiel, 76. Guznar. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 1:1. Diváci: 80.

Albrechtice: Směták – Chmiel (47. Kloza), Korzeniowski, Skorka, Sobinowski (58. Palowski) – Smiga, Murcinek, Kvapil (55. Parchanský), Dorozlo, Izaiáš – Jeriga. Trenér: Dušan Kohut.