To ještě bojovalo o postup do krajského přeboru a na jeho přístupu k zápasu i chuti to bylo znát. Jenže Albrechtičtí nehrají nikdy „zanďoura" a také proti favoritovi to zkusili s otevřeným fotbalem.

„Vždycky se prezentujeme otevřenou hrou, která nám přináší šance a góly. Pravda, většinou spíš ty šance, protože je úspěšně zahazujeme. Bohužel to tentokrát bylo podobné," pousmál se Marián Chmiel, vedoucí albrechtického mužstva.

Domácí hráči cítili šanci zajistit si na úkor Vratimova první příčku a tudíž vítězství v soutěži. „Dolehla na ně trochu nervozita, tu jsme mohli prohloubit, kdybychom proměňovali šance. Vytvořili jsme si jich celkem dost, Chumchal, Marcol, Izaiáš," vypočítával Chmiel.

Albrechtice se ale netrefily ani jednou, kdežto domácí ano a okamžitě jim to dodalo novou krev do žil. „Kluci se snažili, ale domácí byli v laufu," uznal Chmiel.

Albrechtice nakonec poslaly do hry všechny náhradníky a i druhý gólman Kamil Směták si mohl dát gól. Jenže v utkání měli přesnou mušku jen domácí. „Poločas 2:0 už dával tušit, jak to dopadne. No nevadí, nakonec to Starému Městu stejně nebylo nic platné, protože postoupil přece jen Vratimov," připomněl Chmiel, pro něhož to byl, stejně jako pro trenéra Dušana Kohúta, rozlučkový zápas u mužstva Baníku.

Po sezoně převezme tým trenérsky Jaroslav Goj se svým asistentem Tomášem Wojtynou. „Dušanovi každopádně děkujeme za odvedenou práci v Albrechticích," zakončil Marián Chmiel, který je v klubu také členem výkonného výboru.

FK Staré Město – Baník Albrechtice 3:0 (2:0)

Branky: 40. a 47. Slota, 21. Glembek. Rozhodčí: Krištof – Přeček, Fanc. Bez ŽK. Diváci: 160.

Albrechtice: Mato – Žyla, Hovůrka (78. Chmiel), Věčorek, Vagner – Jakub Kociolek (86. Ciesla), Korzeniowski, Pasz (53. Smiga), Izaiáš (74. K. Směták) – Marcol, Chumchal. Trenér: Dušan Kohút.