Svěřenci trenéra Dušana Kohúta protrhli střelecký pech v pravou chvíli. „Ulevilo se nám, protože ta situace za námi vypadala už všelijak," připustil nejistotu trenér Kohút.

Jeho tým nicméně v Dobraticích tahal celý poločas za kratší konec. „Domácí hráli opravdu dobře, byli pohyblivější, hráli dobře po stranách a vytvářeli si šance. Mohli jsme prohrávat klidně o tři góly," uznal Kohút.

Dobratice však skórovaly pouze jednou, což byla šance pro hosty. „V kabině jsem klukům říkal, ať nepanikaří, že náš výkon může být jen lepší, kdežto domácí už svůj výkon nikam posunout nemůžou. Navíc vydržet v tom vedru pořád v takovém tempu, jaké Dobratice nasadily, to bylo málo pravděpodobné," vysvětloval trenér Albrechtic.

Přesně to se také potvrdilo, když na startu druhé půle srovnal Chumchal. Pak se na hřišti strhla málokdy vídaná přestřelka, kdy během pouhých osmi minut padlo pět(!) gólů.

„Nestačil jsem zírat. Hrálo se nahoru dolů a každý útok skončil brankou," divil se Kohút. „Nejvíc jsem se ale divil tomu, že domácí i za stavu 3:1 pořád útočili a neměli dost," dodal.

Dobratice těžily ze standardek, s nimiž měli baníkovci problémy. Inkasovali po rohu i přímém kopu. Jenže ve svých řadách měli produktivního Chumchala. „Konečně se taky trefil. Teď ještě, aby začal střílet i Jenda Kociolek," zasmál se Kohút, který už dlouho přivolával na oba útočníky střeleckou mušku.

Ostatně, Kociolek měl zase dvě tři slušné šance. Albrechtice dokázaly srovnat na 4:4 a když už se blížil závěr utkání, usmálo se ně štěstí - Izaiáš po trmě vrmě propálil vše, co mu stálo v cestě a trefil tři důležité body.

„Taky se k nám to štěstíčko konečně obrátilo. Někdy máme sedm tutovek a nedáme gól, dneska jsme ze sedmi šancí dali pět gólů. Pro Dobratice je to kruté, určitě si nezasloužily prohrát, ale takový je fotbal," podotkl Kohút. Teď už mohou hrát baníkovci v klidu.

TJ Dobratice – Baník Albrechtice 4:5 (1:0)

Branky: 24. a 80. Šigut, 57. Dobiáš, 60. Marián Causidis – 51. a 63. Chumchal, 61. a 90. Izaiáš, 65. Pasz. Rozhodčí: Bartoš – Pobořil, Vojkovský. ŽK: 1:1. Diváci: 130.

Albrechtice: Mato – Kulhánek, Věčorek, Hovůrka (20. Marcol), Pasz – Jakub Kociolek, Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš – Žyla (62. Jan Kociolek), Chumchal. Trenér: Dušan Kohút.