Středeční duel zvládli, vyjma začátků obou poločasů, na jedničku. Na míči byli častěji a aktivní hrou si vytvářeli šance. Tři z nich proměnili. Vratimovští své šance nevyužili, ale měli jich znatelně méně.

Trenér Albrechtic Tomáš Vychopeň diktoval svým svěřencům celý zápas snahu o rychlý přístup k protihráčům a bleskové zakončení. Tempo fotbal v domácím podání má sice ještě jisté mouchy, nezaujatý divák však mohl být s výkonem domácího mužstva spokojen. Na fotbal se rozhodně dalo dívat.

„Jsme rádi, že jsme potvrdili tři body zvenku. Teď mají cenu a zase jsme o něco blíže hranici čtyřiceti bodů, na kterou bychom rádi dosáhli," poznamenal po utkání trenér Vychopeň. „Škoda jen toho začátku, kdy nás Vratimov ohrozil, ale důležité bylo, že jsme ten první gól nedostali. Po našich brankách jsme už na hřišti dominovali a hráli to, co potřebovali," ohlížel se za utkáním.

Pokyny v kabině byly po vítězném poločase jasné. „Stále držet balon, přecházet do útoku a neztrácet míče. Právě to se nám zase tolik nedařilo. Pořád máme spoustu ztracených balonů vinou špatných přihrávek. Ale pracujeme na tom. Na dnešního soupeře to naštěstí stačilo," rekapituloval sezonní výhru číslo 8.

Problémy prý mužstvu ani nedělal středeční termín, tedy vložený zápas uprostřed týdne. „S anglickým
týdnem nemáme problém. V Albrechticích je široký kádr. Neříkám, že máme na každý post adekvátní náhradu, ale nouzí o hráče netrpíme. Jeden dva takové zápasy se dají zvládnout. A troufnu si říct, že v našem podání můžeme absolvovat i více takových dohrávek. Fyzicky jsme na tom slušně," domnívá se Vychopeň.

Bylo to vidět i v posledních dvaceti minutách středečního duelu, kdy měli Albrechtičtí nad soupeřem navrch. Těžit přitom mohou nejen z kondiční, ale i herní formy. „Přípravu jsme měli dobře rozehranou, ale odložené zápasy nám herní rytmus trochu nabouraly. Ještě to není ono a zejména mladí hráči se s tím nebyli schopni vypořádat tak jako ti zkušenější. Já osobně proto čekám v poslední třetině jara, až se naše hra ustálí, ještě zlepšení," je Tomáš Vychopeň optimista.

Baník Albrechtice – Biocel Vratimov 3:0 (2:0)

Branky: 32. Kaleta, 36. Smiga, 82. Kroužek. Rozhodčí: Přeček. ŽK: 0:0. Diváci: 70.

Albrechtice: Hekera – Kroužek, T. Věčorek, Wojtyna, Korzeniowski – Široký, Novák, Dorozlo, Pařík (83. Borka) – Kaleta (70. Žyla), Smiga (76. Kociolek). Trenér: Tomáš Vychopeň.