„Dá se říci, že poslední dvě utkání na domácím trávníku jsme odehráli výborně a nemáme z nich ani bod, dokonce jsme nedali ani gól. Fotbal opravdu nemá logiku," pomohl si slovy legendárního trenéra Pospíchala albrechtický kouč Dušan Kohút.

Albrechtičtí se chtěli revanšovat za porážku s Vratimovem, kde také hráli aktivně a vytvořili si šance, jenže proti Hlubině neměli střelecké štěstí znovu.

Oba celky chtěly hrát fotbal, takže se spíše útočilo. Ostravané si vytvořili první tutovky zápasu, kdy se vyznamenal brankář Mato, a to jak proti střele Saska zblízka, tak proti pokusu Schmutze z dálky.

Více však útočili domácí, kteří hráli rychle dopředu. Ve střelbě vynikal zejména vytáhlý Jan Kociolek, jenže zahazoval, co se dalo. „Spolu s Chumchalem měli tak šest gólových střel, které šly těsně vedle nebo do brankáře. Jednou to tam hosté vyhlavičkovávali z prázdné brány," vybavil si Kohút.

Domácí neuspěli ani po standardkách Dorozla, který sice zprvu kazil, ale postupem doby se do toho zase dostal a z jeho kopačky hrozilo Hlubině při trestných kopech velké nebezpečí. Nejvíc byl ale pořád vidět Jan Kociolek, který ve druhé části zahodil další tři šance. Jeho bratr Jakub měl jednu slibnou možnost. „Zase jsme hráli, hráli, pálili ostošest a nic z toho," podivoval se Kohút.

Jeho tým nakonec prohrál, protože hosté na rozdíl od Baníku dvě svoje šance proměnili. Nejlepší střelec Hlubiny Procházka dal první gól a pak nahrál na druhý Krčmaříkovi. Druhý gól si však domácí dali spíše sami.

Baník Albrechtice – Unie Hlubina 0:2 (0:0)

Branky: 67. Procházka, 72. Krčmařík. Rozhodčí: Šabacký – Neděla, Tvrdý. ŽK: 2:6. Diváci: 90.

Albrechtice: Mato – Kulhánek, Věčorek, Hovůrka, Vagner – Jakub Kociolek, Korzeniowski, Dorozlo, Izaiáš (81. Pasz) – Chumchal, Jan Kociolek. Trenér: Dušan Kohút.