Fotbalisté albrechtického Baníku zakončili sezonu, v níž sestoupili z divize do kraje, tradiční účastí na turnaji O štít Albrechtic, na kterém se scházejí fotbalová mužstva z obcí, která nesou ve svém názvu jméno Albrechtice. Letošní, již 34. ročník turnaje, hostily Albrechtice u Lanškrouna, přičemž osazenstvo bylo stejné jako loni. Ve skupině A, v níž startovaly i „naše“ Albrechtice u Českého Těšína, hrály domácí Albrechtice u Lanškrouna, Albrechtice nad Orlicí a Lesní Albrechtice, což je obec ležící u Bílovce. Baník si v základní skupině hravě poradil se všemi soupeři a postoupil do finále, kde změřil síly se svým tradičním rivalem – Městem Albrechtice, které ho letos poslalo do přeboru.

Ani na tomto turnaji se Baníku proti Městu nevedlo a prohrál 2:4. Utkání se hrála na 2x20 minut, finále a zápas o 3. místo pak na 2x30 minut. Nejlepším střelcem turnaje se stal Jaroslav Goj z Baníku. Tým trenéra Menouška odcestoval k tradiční tečce za sezonou v kombinované sestavě, kterou doplnili dorostenci a bývalí hráči Baníku. Ondrej Hryc drží v historii turnaje primát v počtu nastřílených branek (29), ale mocně jej dotahuje právě Goj, který už ztrácí pouze dvě trefy. Vítězné Město Albrechtice vede naproti tomu pořadí v počtu prvenství (13x) před Baníkem Albrechtice (11x). Ostatní albrechtické týmy už na tyto dva celky notně ztrácí. Příští ročník proběhne v malebném prostředí Albrechtic v Jizerských horách.

Výsledky Baníku:

Albrechtice n. O. 4:1 (Goj 2, Novák, Hryc), Lesní Albrechtice 4:0 (Kociolek 3, Goj), Albrechtice u Lanškrouna 2:0 (Goj, Hekera), Město Albrechtice 2:4 (Goj, Novák).

Sestava Baníku:

Smejkal – Čubok, Neuman, Zítka, Dorozlo, Kulhánek, Novák, Červenka, Hryc, Kociolek, Goj, Hekera, Sikora.