Na jaře do ní spadly tři týmy z divize (všechny z Karvinska), kromě postupujících Bohuslavic šel nahoru i Havířov, a protože v loňské sezoně vlivem nepříznivé situace ve vyšších soutěžích spadla do I.A třídy hned čtveřice posledních celků, je nyní v přeboru nových jmen habaděj. „Je to poměrně nečitelná soutěž, ale o to zajímavější pro diváky z Karvinska. Bude hodně derby a v neposlední řadě místní kluby ušetří náklady za cestovné a rozhodčí,“ podotkl na úvod k samotné soutěži Tomáš Červenka. Ten v létě povýšil z role Menouškova asistenta na hlavního trenéra s plnou zodpovědností za výsledky mužstva. „Na práci se těším, konkrétní cíle však teď stanovit nedokážu. Uvidíme podle vývoje soutěže,“ podotkl Červenka a chlapsky se vůbec nevymlouval na to, že se mu rozpadla celá obrana. „S tím nic nenaděláme, budeme hrát s tím, co je k dispozici,“ postavil se Červenka problémům čelem.

K ruce mu bude hrající asistent Jaroslav Goj. Hráčských změn v Albrechticích bylo docela dost. „Naštěstí se nám ale vyhnuly problémy, které postihly sousední Dětmarovice, Bohumín nebo Petrovice. Zaplaťpánbůh, že hráčů máme dostatek,“ ulevil si nový kouč Baníku. Z kádru mohl v průběhu července vyškrtnout Neumana (polský Zabrzeg), Szmeka (polský Haźlach), Čuboka (hostování Havířov) a Aniola (hostování Kravaře), takže prakticky všechny členy obranné formace. Nejspíše však nebude ani Příborský, jenž neabsolvoval s mužstvem žádné tréninky a činovníci Albrechtic se mu ani nemohou dovolat na mobil. Kromě toho se zpátky do Stonavy vrátili hostující Šurin s Janáčkem, naopak hostování z ostravského Baníku každoročně prodlužují Smékal s Čočkem a učinili tak i letos. Evidentně jsou v Albrechticích spokojeni.

Další hostování Wojtyny z Čeladné se zase změnilo v přestup. Novými tvářemi v mužstvu jsou havířovští Kula s Antošem, brankář Jaček z Dětmarovic, Nečas z Nošovic (hostování) a Minárik z Petrovic, za něhož získala Lokomotiva Kulhánka s Hanzlem. „Asi největší potíž je v tom, že hráči odchází bez náhrady do Polska. Teď je to nějaký trend a kluby pak horko těžko shání nové posily,“ pokrčil rameny Tomáš Červenka. Dodal pak, že nějaká nová jména mohou připadat v úvahu ještě před startem soutěže, nebo dokonce už v rozběhnuté sezoně. S přípravou mohl být Červenka spokojen, i když výsledky nebyly nijak valné. „Jsem rád, že kluci přistupovali k tréninkům zodpovědně. Teď sice máme nějaké hráče na dovolených, takže k prvnímu zápasu do Těšína nepojedeme kompletní, ale v dalším průběhu soutěže už se to bude jen zlepšovat,“ mínil na závěr Červenka. Jeho tým dosud v přípravě prohrál s Orlovou 0:4, s Karvinou 1:5, s Vratimovem 1:2 a naposledy porazil Stonavu 2:1.