Baník Albrechtice – TJ Háj ve Slezsku 2:4 (0:1)

V neděli platila znovu poslední varianta. Duel měl být soubojem o čtvrtou příčku v soutěži, ale po zápase udrželi kontakt s čelem jen hosté. Baník zahučel do klidného středu tabulky. Společně s Bohumínem a Těšínem. Trenér Červenka vypustil na hřiště své komando s jasnou taktikou – nedostat brzký gól. Jak už to tak ale obyčejně bývá, stal se pravý opak. V 9. minutě selhala domácí obrana (a ne poprvé v tomto zápase), brankář Hekera vyběhl daleko za šestnáctku, ale Janíček mu udělal kličku a do prázdné brány otevřel skóre – 0:1.

Domácí chtěli potvrdit body, přivezené z Petrovic, ale znovu spalovali šance jako Rudolf Hrušínský mrtvoly v legendárním českém filmu. „Je mi to už trapné dokolečka opakovat, ale zase jsme měli šancí na tři zápasy. Jarda Goj nastřelí brankáře, Příborský hlavičkuje sám, taky jen do gólmana, ve druhé půli trefí Goj tyčku, další akci nedotáhne, je to hrůza,“ pravil po zápase nakvašeným hlasem trenér Baníku Tomáš Červenka. A po přestávce bylo ještě hůř. Háj přidal v 53. minutě po systémovém selhání obrany druhý gól, v 60. minutě dostal zkušený Janíček míč do uličky a přeloboval Hekeru – 0:3.

„Obrana hrála celkově špatně, neobsazovala hráče,“ přidal Červenka. Pak sice Goj za ruku v šestnáctce snížil z penalty, ovšem v 80. přidal čtvrtý zásah hostů Konvička a diváci nazlobeně odcházeli. Po Wojtynově akci pak zmírnil porážku znovu kanonýr Goj. „Háj se představil jako vyspělý, sehraný a zkušený tým. Klukům nemohu vytknout bojovnost, ale doma nám to neklape. Netuším, jestli jsou hráči nervózní nebo co, ale letos to zatím vypadá, že body budeme vozit výhradně zvenku. Nechápu to,“ vrtěl hlavou trenér Albrechtic. Další možnost potvrdit toto pravidlo budou mít jeho hráči v Oldřišově.

Branky: 63. z pen. a 84. Goj. – 9. a 60. Janíček, 53. Trupl, 80. Konvička.

Rozhodčí: Durák, žluté karty: 1:3, diváci: 95.

Albrechtice: Hekera – Novák, Sikora, Minárik, Čoček – Antoš (65. Jakšl), Smékal, Dorozlo, Kula – Goj, Příborský (65. Wojtyna).

Trenér: Tomáš Červenka.

Další zápas hrají Albrechtice v neděli v Oldřišově.