Baník Albrechtice – NFC Lichnov 5:1 (3:1)

„Podobné zápasy jsou ale nejhorší. Každý od vás očekává jasnou výhru, i hráči mají v hlavách, že soupeř je poslední a snad se nemůže nic stát, ale člověk nikdy neví, kdy se takový tým chytne. Proto jsem rád, jak to chlapci zvládli. Vyjma pasáže po našem druhém gólu, kdy jsme podlehli sebeuspokojení, jsem s předvedeným výkonem a samozřejmě i výsledkem spokojen,“ hlásil po splnění povinnosti trenér Albrechtic Tomáš Červenka. Hosté se nestačili ani rozkoukat a už prohrávali 0:2. Po sérii pěti rohů se jako první trefil hlavou Goj. Následně si zasekl balon Orlický, nejspíše hodlal centrovat do vápna, ale míč mu sjel po noze tak šikovně, že zapadl do sítě – 2:0.

„Chtěli jsme na soupeře vletět a rychle rozhodnout, což se povedlo. Ovšem částečně,“ podotkl albrechtický kouč. Vzápětí totiž domácí místo toho, aby nebohého soupeře dorazili, dovolili dvojici Beneš – Skoupý, aby je vyškolila v obraně a dovolila korekci stavu. Dvougólový náskok vrátil Baníku Sikora, když rychle reagoval na bleskově rozehraný rohový kop svých spoluhráčů, zatímco Lichnov ne. Po změně stran to byla hra kočky s myší. V 54. minutě předvedli domácí ligovou akci: Jačkův výkop, Gojova vyhraná hlavička a sprint Nováka, který si pohrál s obránci i brankářem – 4:1. Brankový účet shrnul ten, kdo jej načal. Po Dorozlově uličce šel Goj sám na gólmana a svým pověstným sálovkářským dloubáčkem přes gólmana upravil na 5:1. Po předem očekávané výhře se tak Albrechtičtí spolu s Těšínem a Bohumínem zařadili do silného středu tabulky, který to má blíže do první trojice než k pásmu sestupu. Po duelu s posledním týmem čeká nyní Baník utkání s předposledním celkem přeboru, a tím bude Vratimov. „Už nám hlásili, že se bude hrát na škváře. To máme fakt radost,“ podotkl ironicky trenér Červenka.

Branky: 5. a 90. Goj, 6. Orlický, 30. Sikora, 54. Novák – 14. Beneš.

Rozhodčí: Mojžíš, žluté karty: 1:3, diváci: 60.

Albrechtice: Jaček – Čoček, Minárik, Sikora, Orlický – Kula (60. Příborský), Mékal, Dorozlo, Wojtyna – Goj, Novák. Trenér: Tomáš Červenka. Další zápas hrají Albrechtice v sobotu ve Vratimově.