„Ta výhra přišla doslova za minutu dvanáct. Na klucích už začala tíhnout deka, která na nich sedm kol nebo jak dlouho ležela," oddechl si i nový kouč Bohumína.

Výhra nad šenovským nováčkem byla vydřená, ale zasloužená. „Zápas byl jako na houpačce. Vedli jsme, pak soupeř na začátku druhé půle otočil, o to více si ale cením toho, že mančaft ještě zabojoval a dokázal utkání zvrátit. To by nám mohlo psychicky pomoci do dalších zápasů," mínil Neuwirth.

Jeho svěřenci se na Šenov pečlivě připravovali. „Situace nebyla jednoduchá, povinnost nám už velela vyhrát, jinak by to bylo hodně špatné," připustil Aleš Neuwirth.

Proto za to Bohumínští také od začátku vzali a dobrou půlhodinu byli lepším celkem. Svou snahu korunovali přesným přímákem Kubinského.

Na konci poločasu ale jaksi vypadli z role. „Stáhli jsme se a Šenov začal zlobit. Měl tam i nějaké šance, naštěstí pro nás je neproměnil," popisoval Neuwirth.

To už ale neplatilo po změně stran, kdy hosté během šesti minut úplně otočili skóre. „Nezbývalo než se znovu vrhnout do útoku. Převzali jsme aktivitu a začali si vypracovávat šance. V momentě, kdy jsme srovnali, se Šenov začal bát o výsledek a toho jsme nakonec využili, byť hodně šťastným gólem, kdy tečovaný balon dostal Patrik Poštulka do boku a odrazilo se to od něj do brány," podotkl Aleš Neuwirth, jehož bratr Lumír dal důležitý vyrovnávací gól.

„Doufám, že nám výhra do zbytku podzimu pomůže. Teď bude potřeba něco přivézt z Těšína, což bude hodně těžké. Soupeře jsem viděl na vlastní oči a hraje velmi dobře," zakončil novopečený kouč Bohumína.

FK Bohumín – SK Šenov 3:2 (1:0)

Branky: 25. Kubinski, 74. Neuwirth, 84. Poštulka – 50. a 56. Koďousek. Rozhodčí: Kielar. ŽK: 2:4. Diváci: 50.

Bohumín: Gladiš – Poštulka (84. Šiška), Věčorek, Košťál, Szkuta – Kloda (75. Šipula), Kubinski, Gorniok (63. Jatagandzidis), Ciesarik – L. Neuwirth, Sittek. Trenér: Aleš Neuwirth.

Další zápas hraje Bohumín v sobotu v Českém Těšíně.