„Je třeba uznat, že soupeř byl hodně fotbalový. Dost soupeřů k nám přijede s tím stylem, že zaleze a čeká, co bude. Přerov ne. Chtěl hrát, byl nebezpečný," uznal kvality protivníka domácí trenér Pavel Bernatík.

Přerov byl v první půli také aktivnější. Oba celky chtěly divákům něco předvést, a tak se hrál fotbal nahoru dolů, kdy akce střídala akci. Brankáři měli o práci postaráno.

Pěkný fotbal odstartoval střelou hostujícího Zaorala, na druhé straně střílel také nepřesně Miko. Kyselák pak protáhl domácího brankáře Mrozka, totéž učinil na druhé straně petrovický Hoffmann soupeřovu brankáři.

Ve 27. minutě posunul Hrušák míč na Zaorala a ten trefil břevno. Nemuselo jej to dlouho mrzet. Zanedlouho dal gól. Hezkým lobem přehlavičkoval Mrozka, který musel předtím boxovat prudký centr.

Trenér Bernatík stáhl ze hry dva hráče, kterým se moc nedařilo, a střídání pomohla. Ještě do přestávky srovnal po standardce Bajzath.

Druhá půle přinesla zlepšený výkon Lokomotivy, ale hosté hráli pořád otevřenou partii. Domácí Paduch zboku ještě neuspěl, Škuta minul, zato Hoffmann se po přihrávce Gilla už nemýlil – 2:1.

Pak se Hanáci zlobili na rozhodčí, že jim upřeli penaltu za faul. Hlavní ji odpískal, ale po domluvě s asistentem ji následně odvolal a byl z toho jen trestňák před vápnem, kde se podle asistenta zákrok odehrál.

Následně měl na noze tutovku O. Václavíček, ale protože nedal, mohli domácí v závěru výhru pečetit. To už domácí hráli na brejky do otevřené obrany Přerova.

Lokomotiva Petrovice – Viktorie Přerov 3:1 (1:1)

Branky: 45. Bajzath, 63. Hoffmann, 90(+1). Miko – 36. Zaoral. Rozhodčí: Adamec. ŽK: 1:3. Diváci: 95.

Petrovice: Mrozek – Chwastek (40. Paduch, 83. Sikora), Gill, Bajzath, Nowinski – Reichl, Hoffmann, Škuta, Lemchi (40. Dittrich) – Ptáček, Miko. Trenér: Pavel Bernatík.