Do hry naskočil až po hodině hry, okamžitě dal gól, v závěru ještě zařídil penaltu a Karviná po výhře 2:0 slaví udržení mezi elitou.

Honzo, dal jste v kariéře důležitější gól?

Takhle z hlavy mě napadají dva momenty, které se s tím dají srovnat. Můj postupový gól v předkole Evropské ligy za Senici, ale tam jsme se nedostali do skupinové fáze. Pak mám ještě hodně vysoko nahrávku Honzovi Chramostovi na gól ve finále poháru s Mladou Boleslaví. Ten jsme vyhráli proti Jablonci. Gól z Jihlavy si určitě zařadím do téhle trojice.

V čem byl rozdíl oproti předchozím zápasům?

Těžko říct, možná jen v tom, že jsme věděli, že už není kam uhnout, i když to bychom měli zvládat i v těch předchozích zápasech se Slováckem, Teplicemi nebo Duklou. Já osobně jsem třeba hodně věřil tomu, že se nám to povede už s těmi Teplicemi, že to otočíme a získáme důležitou výhru. Bohužel se tak nestalo a zbylo to až na poslední kolo s Jihlavou.

Pomohl vám psychologický moment v podobě Lubomíra Vlka na lavičce?

Byl to impuls, trenér měl velmi dobré poznatky ke hře Jihlavy, stanovili jsme nějakou taktiku, udělali jinak standardky, všechno bylo ku prospěchu věci. Jsem fakt rád, že to pomohlo.

Byl to pro mužstvo šok, když se dozvědělo o odvolání Josefa Muchy?

Nejdřív mě napadlo, že to nebude takový impuls, jako kdyby přišel k týmu někdo úplně cizí. Luboše Vlka známe, na podzim nás taky koučoval a byl úspěšný. Získali jsme dvě výhry, smolně jsme prohráli jen v Ostravě. Tak jsem si říkal, že by to mohlo zafungovat znovu. A povedlo se to. Pan Vlk nás připravil skvěle, ale určitě je na místě poděkovat i panu Muchovi, že tady odvedl za ten půlrok nějakou práci, to samé Jožka Weber. I pod ním jsme uhráli základ bodů, který nakonec pomohl k udržení ligy. Všichni na tom mají zásluhu, hráči, celý realizační tým, pan majitel, prostě všichni, kdo se kolem toho pohybovali. Všem patří velký dík.

Po příjezdu domů vás čekaly desítky fanoušků. Zažil jste někdy takový triumfální příjezd?

Tak to se přiznám, že jsem ještě nezažil. Fanouškům můžeme jen obrovsky poděkovat a vážíme si toho. O sestup jsem bojoval v kariéře jen v Brně, tam jsme nakonec spadli a už jsem to prostě nechtěl zažít. Že se povedlo ligu zachránit, to je prostě super. Ten strašák v podobě sestupu tam byl, ale od začátku jsme věřili tomu, že to zvládneme. Bylo patrné, že jsme byli lepší a že jsme si za tím víc šli než Jihlava. Jsem rád za celou Karvinou, že budeme příští rok zase v lize.