Když hosté přijeli do Vendryně a obeznámili se s kvalitou tamějšího povrchu, jen kysele protáhli tvář. „Na tom hrát fakt nešlo, nedivím se klukům, že byli naštvaní," poznamenal trenér českotěšínského mužstva Čestmír Kročil.

Vendryně podle něj vyhrála proto, že byla produktivnější. „Oba góly, zvláště ten druhý, dal soupeř po našich chybách. Balon dělal klukům problémy, neposlouchal a skákal, kombinačně jsme se nikam nedostali. Prosadit se gólově, to bylo možné snad jen po standardkách," uvažoval Kročil.

Průběh zápasu mu dal za pravdu. Ostatně, první gól Vendryně padl po rohovém kopu, gól Těšína byl z penalty.

„U toho prvního jsme zaspali, neodvrátili jsme dostatečně míč a Baar propálil vše, co mu stálo v cestě," popisoval Kročil úvodní trefu utkání.

Po změně stran se Těšíňané snažili srovnat, což se jim i povedlo, když rukou zahrál jeden z domácích obránců. Jenže hned za pět minut strhl vedení na vendryňskou stranu Vlachovič, bývalý hráč Těšína, který tak měl ze zásahu do sítě bývalých spoluhráčů logicky obrovskou radost.

„Upřímně, fotbal to byl z obou stran špatný, na takový je nejlépe rychle zapomenout," ukončil Kročil víkendovou porážku.

TJ Vendryně – IRP Český Těšín 2:1 (1:0)

Branky: 27. Baar, 64. Vlachovič – 58. z pen. Mendrok. Rozhodčí: Viščor. Bez ŽK. Diváci: 80.

Č. Těšín: Klepek – Bolek, Fizek, Stanowski, Žebrok (80. S. Zogata) – Hradečný, Mendrok, Hrtánek, Przyczko, Kupczak – Trybulec (65. Lojek). Trenér: Čestmír Kročil.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.