Karvinští fotbalisté v posledním zápase před herním soustředěním v turecké Antalyi, kde by měli odehrát tři přípravné zápasy, utrpěli na vlastním hřišti krutou porážku od ostravského Baníku. Svěřenci kouče Vlastimila Petržely byli aktivnější a trestali chyby domácích obránců. Už v poločase vedli 3:0.

Domácí tým, v sestavě s několika mladíky a zkoušenými hráči, nestačil. Nigerijec Emmanuel Sarki skončil už v poločase, Slovák Sedlák a mladý Vondra sice nezklamali, ale herně neoslnili.

Trenér MFK Karviná Jozef Weber viděl zápas takto: „Do třicáté minuty to nebylo špatné, nicméně se ukázalo, že někteří hráči na to nestačí. Pořád dáváme šanci všem hráčům a ukázalo se, že někteří jsou unavení a některým zkrátka schází konkurence. Jsem zklamaný z toho, že mladí nevytváří na hráče základní sestavy tlak. Dneska nám chyběli stopeři Košťál s Jovanovičem, ale to není výmluva. Nastoupili tam další kluci, třeba Plesník, kterého jsem posledně chválil. Dnes mu to nevyšlo. Větší problém máme vepředu. Výkony obou útočníků jsou slabé, tam musíme přidat."

close Karvinští fotbalisté (ve žlutém) schytali od Baníku debakl. info Zdroj: Adam Januszek zoom_in

Trenér Baníku Vlastimil Petržela byl spokojen, byť výsledek nepřeceňoval. „Samozřejmě, že jsem spokojen, ale nemá cenu z toho dělat nějaké závěry. Rozhodně to nepřeceňujeme. Šli jsme do toho z plné přípravy, stejně jako Karviná. Ale zápas nám vyšel tak, jak bychom chtěli hrát, v rychlosti, přesně. Byli jsme produktivní a máme radost, že se nám to tak vyšlo, to je asi celé," usmíval se po zápase trenér FCB.

Karvinští by do Turecka chtěli odletět už s novými hráči do ofenzivy. Spekuluje se o příchodu jabloneckého útočníka Tomáše Wágnera, který ve středeční přípravě proti Mladé Boleslavi nebyl ani na lavičce. „Věřím, že minimálně jeden hráč by se tady mohl v nejbližších dnech objevit. Nejlépe dva. Jména prozradit nemohu, ale byl bych rád, kdyby tomu tak bylo a okamžitě se s námi zapojili do herního soustředění. Ještě pořád nejsme zachráněni," upozornil trenér Karviné na dosavadních 21 bodů svého týmu v lize.

MFK Karviná – Baník Ostrava 0:5 (0:3)

Branky: 20. a 33. De Azevedo, 22. Sus, 68. Zápotočný, 84. Nerad.

Karviná: Pindroch - Holík (46. Dressler), Plesník (46. Janečka), Hošek, Vondra - Smrž (46. Šisler), Sedlák (61. Smrž) - Sarki (46. Moravec), Budínský (61. Panák), Puchel (46. Eismann) - Panák (46. Jurčo).

Baník Ostrava: Vašek – Celba, Pokorný (46. Meščaninov), Zápotočný, Helešic – Hrubý (60. Nerad), Hlinka (46. Ožvolda), Pekár (46. Mondek) – Sus (60. Chvěja), De Azevedo (46. Urgela), Stáňa (46. Granečný).